SuperCycling.cz

Handicapovaní cyklisté vybojovali dva bronzy

31. 7. 2015, 07:23

Dvě bronzové medaile zásluhou Terezy Diepoldové a tricyklisty Jiřího Hindra má po prvním soutěžním dni na svém kontě česká výprava handicapovaných cyklistů na mistrovství světa ve švýcarském Nottwilu.

Majitelka bronzu Tereza Diepoldová.

Majitelka bronzu Tereza Diepoldová.

Tereza Diepoldová potvrdila v časovce na náročné a kopcovité trati vynikající formu a také stoprocentní návrat po roční zdravotní a studijní pauze zpět do absolutní světové špičky kategorie C2.

Studentka FTVS UK a závodnice týmu Nutrend Specialized Racing v polovině závodu držela třetí příčku a ve strhujícím závěru se jí podařilo medailové umístění udržet i v cíli.

Dobře si vedli i další čeští závodníci. V kategorii T1 závodníků na tříkolce získal Jiří Hindr zasloužený bronz. Ivo Koblasa v kategorii C2 obsadil 8. a Matěj Benda 13. místo.

Ježek desátý

V prestižní kategorii C4 se Jiří Ježek dokázal probojovat do elitní světové desítky a jeho radost v cíli, respekt soupeřů i diváků byly neskrývané. Nejúspěšnější handicapovaný cyklista planety znovu prokázal, proč je světově uznávanou sportovní celebritou, když se po velmi vážném, život ohrožujícím zranění v minulém roce, dokázal vrátit zpět do světového profipelotonu handicapovaných cyklistů. Jiří Bouška dokončil závod na 11. a Tomáš Kajnar v kategorii C5 na 12. místě.

Bouška věděl, že na této trati nemá šanci

Jirka Bouška obhajoval titul mistra světa, ale profil trati s pětisetmetrovým převýšením ho již před startem pasoval do role outsidera a bylo jasné, že o stupně vítězů se budou prát především vrchaři, což se v cíli potvrdilo.

bouska pri casovce nortwil

„Těch jednatřicet kilometrů v kopcovitém terénu, to byla opravdová dřina. Před startem jsem si věřil na top ten a do závodu jsem vyrazil s odhodláním porvat se o dobré umístění. Bohužel už v průběhu bylo patrné, že náročné stoupání mé bezmála dvoumetrové postavě nedovolí udržet dostatečně vysoké tempo a v cíli jsem se do desítky nevešel,“ popsal Jirka.

„Na druhou stranu se mi před třemi týdny narodil syn Jan, takže závěrečný měsíc přípravy pro mě byl ve znamení nových a příjemných rodičovských povinností, které mi sice narušily koncentraci a odloudily myšlenky od cyklistiky i omezily potřebný spánek, ale na druhou stranu je to pro mě největší životní vítězství,“ dodal Jirka Bouška.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.