SuperCycling.cz

Další triumf Nesvedy na Giant lize

21. 5. 2015, 07:52

Šestý díl GIANT LIGY se jel v Plzni skoro za cyklokrosového počasí. Nad sportovním areálem Rapid bylo tentokrát zataženo a chlad.  Ovšem počasí očividně nevadilo Jiřímu Nesvedovi ze Sparty Praha, který vybojoval další vítězství.

oslava-giant-liga-nesveda-ddd

Do Plzně opět dorazila řada zvučných jmen a na startu tak byli cyklokrosoví reprezentanti Vojtěch Nipl (PUSKINAK.cz) a Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav). Svým výkonem však překvapil paralympionik a mistr světa z časovky Jiří Bouška (LAWI – Author team), který dojel na velmi dobrém sedmém místě.

Aktivitou hýřili zejména jezdci Puskinaku.cz a do poloviny závodu měli lídra Vojtěcha Nipla ve vedení. Navíc prémie si pohlídal další jezdec tohoto týmu Jan Svorada. Po polovině závodu se pak začalo dařit sparťanům a zvláště Jiřímu Nesvedovi, který rychle smazal bodovou ztrátu na Nipla. A mohl se tak radovat ze čtvrtého vítězství v řadě.

V posledních kilometrech se podařilo odskočit Jiřímu Bouškovi, Janu Svoradovi a Jindřichu Dlaskovi (AC Sparta Praha). Trojice skvěle spolupracovala a dojela před pelotonem až do cíle, kde si navíc rozdělila dvojnásobné body.

nesveda na cele 6

Nejaktivnějším jezdcem měsíce května se stal Jan Svorada (PUSKINAK.cz) a odvezl si z Plzně puntíkovaný dres. V ženách se na stupně probojovala pouze Božena Kučerová (Velosport Domažlice), juniory vyhrál opět nadějný Jakub Křikava (TJ ZČE Cyklistika Plzeň) a kategorii Masters jezdce nad 45 let tentokrát Jiří Sivák (AC Sparta Praha).

„Ze začátku se mi nejelo nic moc, ale během závodu se to srovnalo. Poslední dobou se cítím docela dobře, naštěstí to vyšlo na vítězství. Včera vyhrál Tomáš Holub Táborské okruhy, dneska zase já a je dobré, že se nám týmové daří,“ uvedl Jiří Nesveda, jehož příští týden čeká etapový závod Kolem Íránu.

„Podmínky byly docela drsný, skoro jak v cyklokrosu. Kluci z týmu makali dobře, ale po defektu zadního kola jsem se nemohl dostat do pohody,“ přiznal druhý Vojtěch Nipl.

GP SPOKE.cz (55 km, čas vítěze: 1:13:49 h)

 

1. Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) 31 b.

2. Vojtěch Nipl (PUSKINAK.cz) 21

3. Jan Svorada (PUSKINAK.cz) 18

4. Václav Viktorín (AC Sparta Praha) 16

5. Tomáš Holub (AC Sparta Praha) 13

 

Vittoria Cup Juniorů

1. Jakub Křikava (TJ ZČE Cyklistika Plzeň)           

 

RAPID PLZEŇ prestige (soutěž aktivity)

1. Jan Svorada (PUSKINAK.cz) 6 b.

 

LIV Sýkora sportswear CUP (ženy)

1. Božena Kučerová (Velosport Domažlice)

 

NaCesty.cz CUP (Masters nad 45let)

1. Jiří Sivák (AC Sparta)                               

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.