SuperCycling.cz

Cyklisté jdou v Riu do boje: vše pro Königa

5. 8. 2016, 19:30

Jako jedni z prvních českých sportovců zasáhnou na olympiádě v Riu do akce silniční cyklisté. Už v sobotu je na programu silniční závod na bezmála 250 kilometrů a vzhledem k profilu je taktika českého kvarteta jasná: jede se na Leopolda Königa, který je z nominovaného kvarteta nejlepší v horách a ostatní se mu budou snažit pomoci k co nejlepšímu výsledku.

volymp-jednicke

Kromě Königa zasáhnou do bojů ještě Zdeněk Štybar, Petr Vakoč a Jan Bárta. Závod měří 241,5 km a má neskutečné převýšení téměř 5000 metrů.

profil okruhu Rio

Než se najede na cílový okruh s třemi přetěžkými kopci, bude se závodit na okruhu, který je spíš klasikářský. „Tenhle okruh bude mně, Zdeňkovi i Bártičovi hodně sedět a budeme schopni Leovi pomoct a být tam s ním do toho závěru. Uděláme pro jeho úspěch vše,“ řekl českým novinářům v Riu Petr Vakoč.

s jojosem

König coby lídr české formace je z profilu nadšený. „V konci asi zůstanou lidé na jednorázovky a top vrchaři. Může to být velmi selektivní. Nicméně ty nejlepší země jedou v pěti lidech, takže třeba nebude nikdo chtít diktovat tempo a půjde o závod nástupů. Nebo se bude rozhodovat v posledním kopci, těžko říct,“ přemítal König.

A jak vidí ambice svých svěřenců reprezentační trenér Tomáš Konečný? „Jsou ty nejvyšší, ale potřebujeme i štěstí. Tým je dost silný na to, aby v Riu zanechal výborný dojem. Adeptů na medaile je hodně, ale my určitě máme šanci bojovat i s těmi nejlepšími. Kluci jsou na tom dobře a bude záležet, jak to v daný den komu z favoritů sedne. Trať je strašně těžká, měl by uspět top vrchař, ale může klidně odjet i nějaká silná skupina, která vydrží až do cíle. Musíme být připraveni na všechny scénáře,“ řekl Supercycling.cz Konečný.

styby volymp

Kvůli tomu, že by po dlouhé době měli o medaile v olympijském závodě bojovat elitní vrchaři, sjela se do Ria fantastická konkurence. Uspět mohou i top klasikáři kalibru Valverdeho i D. Martina, kteří to umí v těžkých kopcích.

Největší favorité podle Supercycling.cz

Alejandro Valverde

Vincenzo Nibali

Joaquim Rodríguez

Chris Froome

Dan Martin

Esteban Chaves

Geraint Thomas

Bauke Mollema

Rafal Majka

Richie Porte

Leopold König 

Z největších jmen chybí jen Quintana a Contador, kvůli pozitivnímu dopingovému testu z minulosti nebyl do olympijského závodu vpuštěn elitní ruský vrchař Zakarin.

volymp 4t

Závod začíná v sobotu ve 14.30 našeho času a přímo ho vysílá ČT Sport.

Startovní listinu si můžete prohlédnout ZDE.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.