SuperCycling.cz

Contador bude bavit diváky jako komentátor

13. 1. 2018, 07:21

Aberto Contador zůstane i po loňském ukončení kariéry dál ve světě cyklistiky. Nejen prostřednictvím kontinentálního týmu nadějí Polartec-Kometa, který spolufinancuje jeho nadace, ale nově i jako komentátor Eurosportu.

bertiii1

„Jsem nadšený, protože cyklistiku miluji. Užíval jsem si vždy závodění, ale i sledování závodů. Teď budu mít šanci se na přenosech sám částečně podílet. Je to pro mě nesmírně atraktivní nabídka a také výzva. A bude příjemné, když zůstanu v přímém kontaktu s cyklistickou komunitou, s přáteli a starými dobrými známými z pelotonu,“ přiznal Contador.

Vítěz 7 Grand Tours ukončil bohatou kariéru vloni na Vueltě, kde skončil pátý. Dokázal však vyhrát královskou etapu s cílem na Angliru. Na kole po skončení kariéry rozhodně jezdit nepřestal, i když už nemusí podstupovat klasický tréninkový dril jako závodník.

bertiiiii23333

Vzhledem k tomu, že jeho angličtina je bídná, bude komentovat pro španělskou verzi Eurosportu. Zatím není jisté, kolik závodů v sezóně, ale je dost možné, že se objeví i na nějaké Grand Tour po boku svého krajany Juana Antonia Flechy, který už patří do štábu Eurosportu několik let a věnuje se analýzám a rozhovorům po etapách.

„Doufám, že budu moci jako komentátor prodat své zkušenosti i legrační historky z mnoha let v pelotonu a sdílet je s fanoušky. Určitě se budu muset spoustu věcí učit, ale přeju si, aby se se mnou diváci nenudili,“ prohlásil Contador.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.