SuperCycling.cz

Bohemian Gran Fondo startuje za pár dnů

21. 9. 2016, 19:05

Kombinace krásně zbarvené podzimní přírody Šumavy, Blanského lesa a horního toku Vltavy s brutálním výškovým profilem čeká i letos na účastníky třetího ročníku Bohemian Gran Fondo, které se koná 1. 10. 2016 v Českém Krumlově.

to-fondon-1

Všech pět tratí různé délky končí tradičně cílovým čtrnáctikilometrovým stoupáním na nejvyšší horu Blanenského lesa, Kleť.

Již v sedm hodin ráno startuje jedna z nejtěžších tratí na evropském kontinentu vůbec, nově zařazená 5K Monument. Již její délka, 221 km, vzbuzuje respekt, ale její pravý charakter ukáže až údaj o nastoupaných metrech – 5282!

Její návrh umožňuje účastníkům zvolit v případě potřeby v polovině tratě trochu snazší pokračování a přesto úspěšně projet cílem. Délka této zkrácené verze je i tak úctyhodná, cca 150 km, a počet výškových metrů je zřejmý z názvu této zkrácené verze – 3,5K Mo..ment.

fondo dvujkeee

V osm hodin je společný start dvou tratí – tradiční Bohemian Gran Fondo na 183 km (4438 m převýšení) a nově navržené Sponzor Yourself Fondo (75 km a 1975 m).

V 11 hod. startuje velmi oblíbené Fondo Český Krumlov (120 km, 3048 m) a konečně ve 13 hod. nesoutěžní Bike-A-Thon. I tato nejkratší trať vzbuzuje svými parametry (43km a 1211 m) respekt.

Bohemian Gran Fondo je pozoruhodná nejen svou sportovní náročností, která nemá u nás obdoby, ale i doprovodným společenským programem. I letos její účastníci dostanou možnost navštívit některá kulturní zařízení města během sportovního víkendu bezplatně a jako vstupenka jim bude sloužit jejich startovní číslo.

Odpoledne po skončení jejich jízd je připraveno tradiční těstovinové a palačinkové doplnění kalorií a večer pak společenské posezení s vyhlášením vítězů v prostorách jednoho ze sponzorů akce Pivovaru Eggenberg. 

Bohemian Gran Fondo se koná na úvod Cancer Breast Awareness Month a každoročně také organizátoři podporují částí startovného charitativní projekty zaměřené na rakovinu prsu. V loňském roce to bylo 100.000,- Kč pro Projekt 35, nezávislý výzkum rakoviny prsu u žen mladších 35 let. 

Přihlášky on-line na www.bohemiangranfondo.cz do 29. 9. 2016 a v omezené míře pro některé tratě i na místě v předvečer a v den akce. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.