Tři medaile dráhařů na MS handicapovaných

6. 3. 2017, 22:37

Celkem tři medaile vybojovali čeští reprezentanti na dráhovém MS handicapovaných cyklistů v Los Angeles. Dvě stříbra získala Tereza Diepoldová v závodě na 500 metrů s pevným startem a stíhačce na 3 km kategorie C2, Ivo Koblasa byl třetí v závodě na 1 km s pevným startem a šestý ve scratchi.

diepoldnahhooo

Ve své poslední závodní sezóně byl úspěšný ve stíhacím závodě na 4000 metrů Jiří Ježek, když skončil na pátém místě. Historicky nejúspěšnější paralympijský cyklista světa byl nadmíru spokojen.

jezzzzzura

„Můj nejlepší výsledek od úrazu v Greenville. O místo lepší než v Riu a o čtyři líp než na posledním šampionátu. Jsem rád, že ta dřina měla smysl,“ řekl Ježek, který vlastní přes 30 medailí ze světových šampionátů. Šestkrát se stal paralympijským vítězem a šestkrát držitelem duhového trikotu mistra světa.

Ježek byl v Los Angeles ještě osmý ve scratchi kategorií C4-C5 a v týmovém sprintu vybojoval spolu s Jiřím Bouškou a Ivem Koblasou skvělou čtvrtou příčku. „Těší mě, co jsme předvedli a že jsem byl oporou týmu,“ řekl k výkonu v týmovém sprintu Bouška.

tymsprintangeles

V individuálním startu na kilometru s pevným startem obhájil loňské sedmé místo. „Šampionát byl specifický především tím, že UCI oznámila jeho konání pouhých pět týdnů dopředu. Nebylo tedy mnoho prostoru na speciální přípravu,“ prohlásil Bouška. „Ale i tak z toho mám dobrý pocit a odjíždím domů spokojený,“ dodal.