Lichnovský vyhrál bodovačku ve Lvově

18. 5. 2016, 12:12

Závodníci SKC TUFO Prostějov Luděk Lichnovský, Martin Spudil a Adrian Teklinski startovali v ukrajinském Lvově na GP Galychyna, dráhovém mítinku první kategorie UCI.

SetWidth680-nov

Dařilo se především Luďkovi Lichnovskému, který se připravuje na mistrovství Evropy, kde by jako aktuální mistr republiky měl startovat v bodovacím závodě. A právě ve své parádní disciplíně zvítězil i ve Lvově, když o prvenství rozhodl především ziskem tří rund a k porci šedesáti bodů přidal dalších deset v jednotlivých bodováních.

Druhé místo obsadil domácí Taras Ševčuk, třetí místo polský závodník Daniel Staniszewski. Martin Spudil byl v bodovačce dvanáctý.

„Do Lvova jsem jel především kvůli bodovacímu závodu, potřebuji se připravit na „Evropu, která se pojede 12. – 17. července v italském Montichiari a jsem rád, že se mi právě bodovačka povedla,“ řekl Lichnovský.

„Nebylo to jednoduché, protože do Lvova odcestoval i kompletní polský reprezentační výběr, který je velmi ambiciózní a mladým Polákům to jezdilo náramně, což potvrdil Staniszewski vítězstvím v omniu,“ dodal Lichnovský.

V omniu startovali všichni tři prostějovští závodníci, Adrian Teklinski obsadil 6. místo, Martin Spudil 12. a Luděk Lichnovský 15. místo.