Bábek vybojoval na MS bronz v keirinu!

14. 4. 2017, 11:29

Tomáš Bábek získal na mistrovství světa dráhařů v Hongkongu po fantastickém výkonu bronz, jeho kolega Pavel Kelemen podtrhl skvělé vystoupení české výpravy pátým místem. Bábek vybojoval v keirinu pro Česko první medaili z MS po 13 letech.

babekcopabek

Posledním českým medailistou z této disciplíny byl v roce 2004 Ivan Vrba, čtyři roky před ním vybojoval rovněž bronz Pavel Buráň.

„Závod opravdu nebyl ideální, ale i přesto se zadařilo. Vylosoval jsem si nejnevýhodnější pozici (6.), v útoku jsem chytil křeče do obou stehen, a schytal i pár vln a loket. Ale i přesto jsem se nevzdal a vybojoval nám bronzovou medaili. Děkuji všem, kteří se na tomto společném úspěchu podíleli!,“ napsal Tomáš na svůj facebookový profil.

jabekco

Mistrem světa se stal Azizulhasni Awang z Malajsie a pro svou zemi vybojoval historicky první zlato. Druhý byl Kolumbijec Puerta Zapata.

Teklinski z Prostějova mistrem světa!

Životního úspěchu dosáhl Polák Adrian Teklinski, cyklista týmu SKC TUFO Prostějov. Skvělým výkonem vybojoval titul mistra světa ve scratchi.

teklacopekla

Závod vypsaný na 60 kol, tedy 15 kilometrovou distanci, se jel od počátku velmi svižně, rozhodující okamžiky se však začaly dít deset kol před cílem. Už to vypadalo, že se bude rozhodovat v hromadném spurtu, když se k nenápadnému nástupu odhodlal portugalský závodník Matias.

Při nájezdu do osmého kola razantně nastoupil Teklinski, Portugalce nechal daleko za zády a rychle si vybudoval náskok poloviny kola. Hlavní pole zůstalo pasivní příliš dlouho. Polskému závodníkovi sice síly rychle ubývaly, ale první místo před přibližujícím se Němcem Lucasem Lissem uhájil.

pekladvojka

Druhý zástupce prostějovské cyklistiky, Řek Christos Volikakis, obsadil osmé místo, český reprezentant Martin Bláha byl 15.