SuperCycling.cz

Zdeněk Štybar: V úplném závěru už mi chyběly síly

28. 9. 2015, 13:29

Zdeněk Štybar obsadil v silničním závodě na mistrovství světa v Richmondu 43. místo. Do poslední chvíle bojoval jako lev, ještě 4 kilometry před cílem v kopci nastoupil spolu s Degenkolbem, ale byli dostiženi a v samém závěru už mu chyběly síly. „Výsledek jsem si samozřejmě představoval lepší,“ přiznal.

ceska-sestava-styb

„V závěru bylo složité se prosadit. Závod byl hodně poziční, bylo strašně těžké si pozici vybojovat a nepřijít o ni. Snažil se mi pomoci Karel Hník, ale už jsme nic moc nestihli. V nájezdu na první ze tří kopců jsem zkusil nástup s cílem zúžit pole a dojet nahoru ve skupince maximálně deseti lidí, z čehož by se asi už něco dalo před cílem udělat,“ přiznal Štybar.

styby c dres mitas

Když krátce po něm atakoval v dalším stoupání po kostkách Sagan, už neměl sílu ho následovat. „Trošku jsem zaváhal, ale už bych stejně neměl sílu, tu mi dost vzal ten předchozí nástup. Kilometr před cílem jsem už opravdu nemohl. Přehodil jsem na lehčí převod a do cíle jsem dojel tak, jak nejrychleji jsem mohl. Nevypustil jsem to, jak se mohlo zdát, prostě už jsem neměl sílu,“ říkal lídr české sestavy.

Celkově byl s výkonem v závodě spokojen, i když s konečným výsledkem ne. „Ukázali jsme se dobře, ale v cíli to prostě už líp nešlo. Obrovská gratulace Saganovi, zasloužil si to. Zejména způsobem, jakým vyhrál. Jel bez velkého týmu a vybojoval si to sám,“ vysekl poklonu slovenskému šampiónovi.

Závodník belgické stáje Etixx-Quick Step chválil všechny ostatní členy české sestavy, kteří pro něj pracovali. „Po dlouhé době jsme měli na mistrovství světa silný tým. Kluci byli namotivováni, výborně připraveni a chtěli mě podpořit, za což jsem samozřejmě moc rád. Odvedli skvělou práci, neustále byli kolem mě, hlídali mě a pozičně mi velmi pomohli,“ řekl Štybar.

„Nějakých pět kol před cílem zkusil nástup Roman Kreuziger. Jel tempo, díky čemuž se odtrhla skupinka 25 lidí, což mi vyhovovalo. Odvedl maximum, a to i přesto, že se necítil úplně dobře, jak mi řekl po závodě,“ dodal Štybar.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.