SuperCycling.cz

Skvělý Schlegel dojel sedmý, titul slaví Francie

25. 9. 2015, 23:31

Michal Schlegel vybojoval výborné sedmé místo v silničním závodě kategorie U23 na mistrovství světa v Richmondu. Teprve dvacetiletý závodník týmu AWT-GreenWay byl nejlepší z českého kvarteta a potvrdil roli černého koně, která mu díky skvělé formě ve druhé části sezóny patřila. Od medaile ho dělily pouhé tři vteřiny.

Dan Turek, Tomáš Konečný, Michal Schlegel, František Sisr, Josef Černý (zleva).

Dan Turek, Tomáš Konečný, Michal Schlegel, František Sisr, Josef Černý (zleva).

Závod se nakonec stal kořistí Francouzů, kteří po celou dobu skoro nebyli vidět, ale ukázali se v pravý čas. V posledním těžkém kopci vyrazili dopředu Kevin Ledanois s krajanem Anthonym Turgisem, s nimi se udržel Ital Simone Consonni.

I tato trojice se nakonec roztrhla a Ledanois byl za odvážný atak odměněn duhovým dresem mistra světa. Druhou příčku vybojoval Ital, bronz další Francouz Turgis. Schlegel projel cílem o tři vteřiny za ním na výborném sedmém místě.

frantisek vyhrava ri

Schlegel ukázal skvělou formu už na Czech Tour, kde skončil šestý a byl nejlepším mladým závodníkem, stejně jako na závodě East Bohemia Tour. Tam byl navíc celkově třetí. Před šampionátem se dalo tušit, že by i přes svůj mladý věk mohl být nejlepším Čechem v závodě U23 a nakonec se to potvrdilo. A to jel v této kategorii prvním rokem a může startovat ještě dvakrát.

Český tým byl v závodě hodně vidět. Podle předem stanovené taktiky nikdo neskočil do úniku, aby všichni našetřili co možná nejvíce sil na závěr. Vpředu se nakonec usadila pětice lidí, kde byl i Němec Schachmann z AWT-GreenWay, vicemistr světa v časovce, ale bylo jasné, že to nevydrží.

kvartet rich

Všichni čtyři Češi byli aktivní: kromě Schlegla i Josef Černý, Dan Turek a František Sisr. Často byli vidět na čele pelotonu. V závěru už tempu nestačil Sisr a odstoupil, čelní skupinu ještě zbrzdil pád, na což doplatil i Černý. Schlegel se tak musel spolehnout jen sám na sebe a zvládl to hodně slušně.

Očima Tomáše Konečného, trenéra reprezentace

Kluci zaslouží pochvalu, zvládli to výborně. Startovalo to nejlepší, co doma v této kategorii máme a všichni čtyři měli na dobrý výsledek. Proto jsem ani dopředu nechtěl určovat jednoho jasného lídra. Chtěl jsem, aby byli aktivní, nenechali odjet žádnou velkou skupinu, což plnili dokonale. Jeden se by ochoten obětovat pro druhého, což ukázal třeba Franta Sisr. Usoudil, že se mu nejede ideálně, jel klukům jedno kolo na špici, aby co nejvíc pošetřili, a pak zabalil. Dan Turek měl zase tři kola před cílem defekt. Chvíli trvalo, než jsme se k němu dostali. Ztrátu nakonec dojel, ale stálo ho to dost sil. V závěru se kluci měli domluvit a jet na toho, komu se pojede nejlíp. Dan s Pepou se obětovali pro Michala, udělali mu co nejlepší pozici a on z toho vytěžil výborný výsledek. Být v top 10 na takové trati, kde to bylo vyloženě na výkonnost, klobouk dolů.

Nosková měla smůlu

V silničním závodě juniorek dominovaly stejně jako v časovce domácí závodnice, a dokonce ty samé. Druhé zlato z Richmondu získala díky sólovému nástupu v závěru Chloe Dygertová, stříbro brala Emma Whiteová a bronz Polka Agnieszka Skalniaková.

ti nej juniorky rich

Jediná česká zástupkyně Nikola Nosková, čtvrtá z loňského MS v Ponferradě, skončila až 25. se ztrátou 2:36 min. Její ambice přitom byly daleko větší. „Jsem zklamaná. V posledním kole se mi sekl řetěz mezi rám a převodník a už to nešlo dohnat,“ prozradila Nikola Nosková.

nikca rich

„Je to obrovská škoda. Nikča jela výborný závod, pořád ty kopce jezdila ve špičce. Nebýt té smůly, mohla mít klidně medaili. Byla z toho hodně smutná, ale nedá se nic dělat. I tohle k cyklistice patří,“ řekl trenér Tomáš Konečný.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.