SuperCycling.cz

Sedláček 11. v časovce juniorů na MS

19. 9. 2017, 21:43

Oba čeští junioři skončili na MS v Bergenu v časovce v top 20. Vojtěch Sedláček obsadil velmi dobré 11. místo, Richard Holec byl 16. Titul získal Brit Thomas Pidcock.

sedlacekmshorni

Sedláček na něj ztratil na trase dlouhé 21,1 km 37 sekund, od devátého místa ho ale dělily pouhé dvě vteřiny! „S výkonem jsem spokojený. Chtěl jsem být mezi prvními dvaceti, což se podařilo. Trať mi oproti mistrovství Evropy také více vyhovovala a jsem rád, že se podařilo takové umístění,“ řekl po závodě Sedláček. „Doufám, že v silničním závodě to bude ještě lepší a tu desítku urvu,“ dodal.

sedl1

Richard Holec absolvoval časovku dříve a po svém dojezdu se posadil do křesla pro vedoucího závodníka. Později musel prostor pro průběžně vedoucí závodníky opustit, jeho ztráta na vítěze nakonec byla 47 vteřin, na první desítku už ale pouhých 12 sekund.

 „Doufal jsem, že budu do desítky, ale nevyšlo to. Nějaké detaily se daly ještě vylepšit, asi jsem si tu trasu měl projet víckrát. Ale aspoň budu ještě víc namotivovaný zabojovat v silničním závodě o co nejlepší umístění,“ prohlásil Holec.

holecms1

Výkony svých svěřenců okomentoval i reprezentační trenér Tomáš Konečný. „Trať časovky byla spravedlivá. Byla hodně technická, těžká a rozhodně nebyla pro ryzí časovkáře. Klukům ale seděla a znovu ukázali svou sílu, což je pozitivním ukazatelem vzhledem k sobotnímu závodu. Věřím, že se v něm celý šestičlenný tým juniorů ukáže v tom nejlepším světle.“

Zlato pro van Vleutenovou

Titul mistryně světa mezi ženami brala Annemiek van Vleutenová z Nizozemska, která zvítězila před svou krajankou Annou van der Breggenovou. Bronz získala Australanka Katrin Garfootová. Velký úspěch tak slavil ženský tým Orica-Scott, jehož dres obléká novopečená mistryně světa i majitelka bronzu.

Zítra je na programu časovka mužů i s českým želízkem Janem Bártou. Jeho startovní čas je v 16:08. Na závodníky čeká celkem 31 km s tím, že posledních 3,4 km je výšlap na vrchol Mount Fløyen s průměrným sklonem 9,1 %. A cyklisté mají povoleno na závěrečné stoupání měnit kola, tudíž se očekává, že to bude nahrávat vrchařům, kteří jsou i výtečnými časovkáři. Mezi favority patří hlavně Tom Dumoulin, Chris Froome nebo Rohan Dennis.

Přímý přenos vysílá ČT Sport i Eurosport od 13 hod.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.