SuperCycling.cz

Sagana vítaly v Žilině tisíce lidí jako krále

1. 10. 2015, 08:04

Peter Sagan se tři dny po svém triumfu na mistrovství světa v Richmondu dostal do rodné Žiliny. A tam mu přichystali přivítání hodné krále. Na Mariánské náměstí se na hrdinu národa přišly podívat tisíce lidí.

sagan-v-zilin-nahoru

„Strašně vám děkuju za podporu. Je nádherné tady stát a vidět, kolik mám fanoušků. Je to šílenství,“ říkal z pódia do mikrofonu rozesmátý Sagan v duhovém dresu mistra světa.

Doma mu nachystali řadu překvapení včetně zbrusu nové písně Sagan je král, která na jeho počest vznikla. A od primátora Žiliny dostal zase duhový dres rodného města.

Než se na pódium dostal, podepisoval stovky fotek, ochotně pózoval při focení malým špuntům i dospělým. „Rád bych se omluvil všem, na které se nedostalo, ale nebylo to možné. Musel bych se rozkrájet. Děkuji všem, kteří přišli, bylo to nádherné přivítání. Ale věřte mi, že jsem se od skončení závodu v Richmondu skoro nezastavil,“ prozradil Sagan.

„Dva dny jsem pořádně nespal. Když jsem dojel na Slovensko, čekala na mě spousta povinností. Mamku jsem viděl až po 24 hodinách, sestru ještě vůbec. Stihl jsem se jen na dvacet minut potkat se starším bratrem,“ uvedl při středečním přijetí.

sagan zilina 5

„Vím, že po tom, co se mi v Richmondu podařilo, k tomu všechny tyhle věci patří. Je to částečná oběť za ten titul. A já bych tyhle krásné chvíle za nic nevyměnil. Musím to brát s radostí, i když je toho dost,“ řekl slovenský mistr světa.

„Tady na Slovensku je krásné šílenství. Užívám si to, ale za chvíli se budu muset vrátit do starých kolejí, protože mě ještě čekají další závody,“ uvedl Sagan a potvrdil, že jeho dalším startem bude 1. ročník závodu Tour of Abu Dhabi (8. - 11. října).

I když toho měl hodně, ve středu před přivítáním na náměstí si našel chvilku i na kolo. „Musel jsem začít trénovat a na to, že jsem dvě noci nespal, se mi jelo celkem dobře,“ řekl cyklista Tinkoff-Saxo.

sagan zilina 6

Před přivítáním na náměstí ho v Žilině čekala ještě tisková konference. Dorazil tam v bílém triku s masivním zlatým řetězem kolem krku a zhruba 45 minut ochotně odpovídal zástupcům médií.

„Nikdy jsem nesnil o tom, že by kvůli mně plnily davy náměstí. Cyklistiku jsem začal dělat kvůli bratrovi Jurajovi, který už jezdil, a já se k němu po roce přidal. Snil jsem o nějakých menších vítězstvích, ne o slávě. Ale postupně se ty sny trošku mění. Přesto jsem nepočítal, že bych měl vyhrát mistrovství světa, protože se v daný den musí sejít opravdu spousta věcí. A mně to vyšlo,“ líčil Sagan.

sagan v zilin 1

„Na to, aby člověk mohl mistrovství světa vyhrát, musí někdy i zariskovat, že třeba prohraje. Mně se možná tohle velké vítězství vrátilo za všechny ta druhá místa,“ sdělil novinářům slovenský cyklista.

A zároveň aspoň trochu prozradil, co měla znamenat jeho slova bezprostředně po dojezdu o problémech, které sužují Evropu i svět. „Byla to spíš všeobecná myšlenka. Říkám si, kam ten svět spěje. Myslím, že to, co se děje v Evropě, nevzniklo jen tak. Nějak jsme předběhli dobu. Žijeme uspěchaně, neumíme odpočívat. Mladí sedí jen u telefonů a počítačů, žijí ve virtuálním světě. Řada lidí touží jen po moci a penězích, přestali jsme si pomáhat a svět se dostává do problémů,“ řekl Sagan.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.