SuperCycling.cz

Sagan potřetí mistrem světa, Štybar čtrnáctý!!!

24. 9. 2017, 17:47

Peter Sagan měnil historii! POTŘETÍ V ŘADĚ se stal dnes v norském Bergenu mistrem světa, což se ještě nikdy nikomu nepovedlo! Ve spurtu vedoucí skupiny porazil o pár centimetrů domácího Alexandra Kristoffa, třetí skončil Australan Michael Matthews.

gagaa1

Český tým po dlouhé době předvedl na šampionátu opravdu výborný výkon korunovaný čtrnáctým místem Zdeňka Štybara. Až do samotného finále se lídr české sestavy držel vpředu a do cílové rovinky najížděl na skvělé pozici. Ve finále tam zůstal trochu zavřený, ale bylo z toho výborné 14. místo.

Sagan znovu ukázal svou výjimečnost. Celý závod nebyl vidět, jel schovaný v balíku, ale když se rozhodovalo o titulu, byl ve správnou chvíli na správném místě a na pásce dokázal hodit přední kolo před Kristoffa.

saganvyplazzz

„Je to neuvěřitelné,“ říkal dojatý slovenský vítěz. „Je to hodně speciální a pro mě osobně velmi krásné. I když se tím titulem nic tak moc nezmění. Děkuji za pomoc všem,“ přiznal Sagan.

„Pět kilometrů před cílem jsem si říkal, že už je po všem. Ale Gaviria to tam dokázal sjet a nakonec došlo na sprint. Nebylo to vůbec jednoduché. Vím, že Kristoff je doma, tak se mu trošku omlouvám,“ líčil s úsměvem staronový šampión.

„Vítězství bych rád věnoval Michele Scarponimu, který by měl zítra narozeniny,“ zmínil italského cyklistu, jenž letos v dubnu tragicky zahynul po srážce s náklaďákem. „A také mojí manželce. Čekáme potomka a je to krásný konec sezóny,“ dodal slovenský hrdina.

Český tým absolvoval závod v sestavě Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Petr Vakoč, Jan Bárta, Jiří Polnický a Josef Černý. Moc to nesedlo Vakočovi, který brzy vycouval, skvělou práci naopak odváděl debutant Černý.

ticesivbergenuu

„Jel neuvěřitelně. Na špici balíku se skoro pořád točil s Julienem Vermotem, který odtáhl celou Tour de France. Pepa to tam zvládal, jako by se nechumelilo. Udělal mi obrovskou radost a určitě to nakoplo celý tým,“ chválil kolegu Zdeněk Štybar.

„Nakonec jsem tam pracoval skoro 200 kilometrů. Když to čtyři kola před cílem zrychlilo, už jsem neměl síly, ale jsem spokojený. Snažil jsem se, aby mohli být naši kluci co nejvíc schovaní,“ popsal Josef Černý.

Se Štybarem vydržel nejdéle Roman Kreuziger, jenž jel rovněž fantastický závod, dobře si počínali i Bárta s Polnickým. „V závodě jsme udělali maximum, co jsme mohli. Od začátku jsme převzali iniciativu, byli jsme vidět. Ukázali jsme, že se toho nebojíme. Když to rozjeli Holanďani, ztratili jsme Pepu. Vpředu jsme v tom finále byli hlavně s Romanem, který jel výborně,“ popisoval.

V samotném závěru najížděl Štybar do spurtu na velmi dobré pozici. „Věděl jsem, že abych uspěl, musím tam najet na třetí nebo čtvrté figuře. Tu pozici jsem měl, ale na spurt už mi chyběly lepší nohy,“ prozradil Štybar.

Důležitým momentem závodu byl nástup Juliana Alaphilippa asi 11 km před cílem v kopci. Za něj se docvakl Ital Gianni Moscon. Ti dva měli mírný náskok před pelotonem, vzorně spolupracovali a vypadalo to hodně nadějně.

Jak se to nakonec sjelo? Těžko říci, protože norská režie neměla záběry z finále a do přenosu se vrátila až na kilometru... Zřejmě nefungovala kamera na motocyklu a jiný záběr asi k dispozici nebyl... Tak jako tak se nakonec do cílové rovinky přiřítila početná skupina zhruba 30 závodníků a na samém konci byla velká slovenská radost. PETER SAGAN MĚNIL HISTORII! Norská televize taky :-)

cesibergenfotka

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.