SuperCycling.cz

Nominace na MS: Kreuziger, Štybar, Hirt, Černý a další

10. 9. 2018, 22:17

Rekordní zastoupení 21 závodníků bude mít česká cyklistika na konci září na silničním mistrovství světa v Innsbrucku. V nominaci reprezentačního trenéra Tomáše Konečného jsou i největší hvězdy Roman Kreuziger Zdeněk Štybar, Jan Hirt i dvojnásobný mistr republiky Josef Černý, jenž po sezóně odchází do WorldTour.

romansestybymiins

Mužský tým může jet silniční závod v šesti lidech a zmíněnou čtveřici doplní v sestavě Michael Kukrle (Elkov Author), čerstvý vítěz Okolo jižních Čech, a Karel Hník z týmu Pardus Tufo Prostějov. Časovku pojedou úřadující mistr republiky Černý a jeho stájový kolega z Elkov Author Jan Bárta.

koas nomin innsbr

Téměř ve všech kategoriích svaz využil maximální možný počet míst a výprava bude mít medailové ambice. „Zisk medaile v některé z kategorií není nereálný, ale jde o velmi náročný úkol. Musí se sejít opravdu všechno v jeden den. Na nedávném mistrovství Evropy získala Nosková medaili v časovce a Otrubovi unikla o vteřinu. Bude to hodně otevřené,“ řekl na tiskové konferenci Tomáš Konečný.

Profil trati bude nejvíce vyhovovat Kreuzigerovi, který bude lídrem české sestavy. „Desítka je reálná. Když člověk chce být do desítky, rozhodují malé detaily. Já jsem vždy pevně nohama na zemi, ale jestliže si vše sedne, tak mohu s týmem, který budu mít k ruce, závodit agresivněji,“ prohlásil Kreuziger.

tkinnsbruck678

Vedle početného zastoupení v individuálních závodech se navíc Elkov Author jako první ryze česká stáj v historii zúčastní mezi muži časovky družstev, která se - stejně jako ta v podání žen - pojede v neděli 23. září na úvod celého šampionátu.

Nominace na MS

Muži, silniční závod: Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Jan Hirt, Josef Černý, Karel Hník, Michale Kukrle. Časovka: Jan Bárta, Josef Černý.

Ženy: Nikola Nosková, Tereza Korvasová (obě časovka i silniční závod).

Muži U23 - silniční závod: Jakub Otruba, Adam Ťoupalík, Karel Tyrpekl. Časovka: Jakub Otruba.

Junioři - silniční závod: Karel Vacek, Vojtěch Řepa, Petr Kelemen, Vladimír Mikšaník, Jakub Bouček, Jakub Hník. Časovka: Petr Kelemen.

Juniorky - silniční závod: Markéta Hájková, Veronika Jandová, Tereza Sásková. Časovka: Markéta Hájková, Veronika Jandová.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.