SuperCycling.cz

Martina Sáblíková jde do boje: Desítka bude super, říká

22. 9. 2014, 16:15

Před dvěma lety skončila Martina Sáblíková v časovce na cyklistickém mistrovství světa devátá a kdyby se ji zítra v deštěm zkrápěné španělské Ponferradě podařilo umístění v top 10 zopakovat, byla by maximálně spokojena. „Na téhle trati by byla desítka super, víc než úspěch,“ říká úspěšná rychlobruslařka i cyklistka před závodem.

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem před hotelem, kde bydlí česká výprava.

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem před hotelem, kde bydlí česká výprava.

Dnes dopoledne se byla podívat na počínání své spolubydlící z hotelového pokoje Nikol Zdráhalové, která mezi juniorkami skončila sedmadvacátá. Po obědě následoval chvilkový relax v hotelu Tio Pepe v městečku Bembibre vzdáleném asi 20 km od Ponferrady, kde česká výprava bydlí. A odpoledne vyrazila na trať, i když je psí počasí a prší. Ještě před tím promluvila přímo v dějišti pro dva zástupce českých médií.

Co očekáváte od zítřejší časovky?

Pořádně něvím... Nesnáším déšť a mělo by pršet. Takže to pro mě bude hodně těžký. Forma je, tak uvidíme, jak pojedou ostatní a jak se s tím vypořádám.

Jak se vám líbí trať?

Je dost zvláštní, protože se jede skoro pořád po rovině bez zatáček, což je trošku stresující. Je docela pěkná, dobrý asfalt, žádné díry. Zatáček je tady jen pár, ale jestli bude pršet, tak je budu projíždět hodně opatrně.

sablikova trat archovke

Nepřivítala byste tam větší kopec?

Tím, že se jede skoro pořád po rovině a člověk musí jet pořád plný kotel, tak i ten jeden kopec, který tam je, bude hodně nepříjemný.

Máte v hlavě nějakou taktiku?

Hlavně se nesmím uvařit ze začátku, ale taky nemůžu jet moc pomalu, abych neztrácela. Ještě se budeme bavit s trenérem, jestli jet se sporttesterem, nebo na pocit. Hodně bude záležet i na počasí.

Kolik jste toho letos najezdila na časovkářském kole?

Asi 750. Oproti minulým letům je to výrazný posun. Hlavně na posledním soustředění v Livignu jsem měla opravdu kvalitní časovkářské tréninky.

Bude pro vás první desítka hranicí úspěchu?

Ono se to nedá moc plánovat. Desítka by byla super na téhle trati víc jak úspěch. I kolem patnáctky by to bylo super.

casovka planek zeny sablice

Profil a parametry časovky žen.

Honza Hirt, který s vámi byl na soustředění v Livignu, prohlásil, že vás vidí jednoznačně v top 5. Nejste proto příliš skromná?

Kdyby se jelo na trase s větším kopcem, sedělo by mi to daleko víc. Ráda se nechám překvapit. Vím, že jsem v tréninku odvedla spoustu práce a chtěla bych to prodat.

Co vás ještě čeká do závodu?

Odpoledne půjdu na trať, i když počasí není pořád nic moc. Na kole jsem to projížděla čtyřikrát, několikrát jsme tam byli i s autem.

A pak budete až do úterního odpoledne relaxovat?

Hlavně se dneska večer musím pořádně najíst. To je moje taktika, že se snažím přecpat :-) Nemám ráda, když jdu spát před závodem hladová. Potřebuju se dobře najíst a dobře spát. Zítra už si dám jen na snídani vločky s mlékem, banán, vejce. A budu čekat na závod, maximálně se chvilku projedu na ergometru. Před závodem se chci dobře rozjet, ale s rozumem, protože časovka má 30 kilometrů a bude hodně bolet.

Budete se bavit i s Bártou a Vakočem, kteří pojedou časovku mužů?

U večeře asi nějaká debata proběhne a třeba si nějaké rady odnesu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.