SuperCycling.cz

Leopold König: V týmové časovce chceme na pódium

8. 10. 2016, 13:15

Už zítra se Leopold König postaví v katarském Dauhá na start týmové časovky na 40 km, která bude jeho vůbec posledním závodem v dresu Sky. „Věřím, že jsme schopni bojovat o pódium,“ říká Köinig před svým prvním závodem na MS. V Dauhá pojede ještě individuální časovku, tu už v dresu české reprezentace. 

leohorni-k-TTT

Na co se cítíš v časovce jednotlivců?

Do 10. místa a třeba by to mohlo jít i k té pětce, protože po olympiádě někteří závodníci jako Cancellara nebo Froome startovat nebudou.

Před týdnem jsi jel Lombardii, v jakém jsi momentálně rozpoložení?

Tím, že jsem kvůli zranění neměl tolik závodních dnů, cítím se pořád relativně čerstvý a těším se. Lombardie byl docela extrém, je to asi nejtěžší klasika vůbec. Neměl jsem vyloženě svůj den a úplně mi to nevyšlo, ale tím že šlo o jednorázový závod, nejel jsem tam úplně s až takovými ambicemi.

Bylo těžké přesvědčit hlavu, že si sezónu ještě o dva starty prodloužíš a pojedeš na šampionát?

Já chtěl jezdit až do 18. října, kdy máme první soustředění s Borou. Sezónu jsem měl kvůli zranění omezenou, tak si ji rád prodloužím.

leokTTTTT

Jak snášíš velká vedra?

Rozhodně mi to vyhovuje a oproti většině dalších závodníků to bude moje výhoda. Ve velkém teplu jsem jel časovku na mistrovství republiky i na Vueltě a pokaždé mi to sedlo.

Nepřemýšlel jsi i o hromadném závodě?

Jak už jsem několikrát avizoval, pro mě ty jednorázové závody nejsou úplně ideální, kolikrát radši přenechám to místo mladým, kteří jsou na to namotivovaní a pomůže jim to v další kariéře. Navíc profilově to absolutně není pro mě.

Váš tým je taky hodně silný. Kromě tebe jedou třeba Kiryjenka, Thomas nebo Kwiatkowski.

Proto říkám, že pódium pro nás není nereálné. Ale třeba na vítězství to bude hodně těžké. BMC se na to chystá skoro celý rok a mají na týmovou časovku vynikající závodníky. Záleží i na tom, jak budeme namotivovaní, jestli to jako tým vezmeme hodně zodpovědně. Stačí, aby jeden dva z týmu to neměli v hlavě na 100 procent, a už ideální výkon nepodáme.

Co vůbec říkáš na premiérový šampionát v Kataru?

Rozhodně asi nemůžeme očekávat davy diváků stejně jako ve Veroně nebo Mendrisiu. Ale je to důležitý krok pro globalizaci cyklistiky - i proto, že v Abú Zabí se příští rok v únoru poprvé pojede i World Tour závod.

Týmovou časovku jede z Čechů i Daniel Turek v dresu izraelské formace Cycling Academy.

Usilovat o hattrick v podobě třetího zlata v řadě za sebou bude tým BMC, který budou reprezentovat Rohan Dennis, Daniel Oss, Manuel Quinziato, Taylor Phinney, Stefan Küng a Joey Rosskopf.

ČT Sport vysílá t záznam v neděli od 21.40 hod.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.