SuperCycling.cz

Lappartient porazil Cooksona a povede UCI

21. 9. 2017, 23:38

Novým prezidentem Mezinárodní cyklistické Unie (UCI) se stal Francouz David Lappartient (44). Stávajícího předsedu, Brita Briana Cooksona, porazil na volebním kongresu v rámci MS v Bergenu drtivě 37:8. Cookson tak po 4 letech ve funkci prvního muže světové cyklistiky končí.

juciaj

V novém 15členném řídícím výboru chybí prezident ČSC Marián Štetina, jenž byl dosud šéfem dráhové komise UCI. Předtím byl prvním mužem sálové cyklistiky nebo cyklokrosu.

Ačkoliv Cookson, jenž se v čele UCI vystřídal v roce 2013 Ira McQuaida, nepochyboval, že post bosse obhájí, ve volbě drtivě propadl v přímém souboji s dosavadním šéfem Evropské cyklistické unie Lappartientem.

„Je to pro mě velká čest i zodpovědnost. Budu se příští čtyři roky snažit, abych si tu důvěru zasloužil,“ řekl nový prezident UCI krátce po zvolení. „Chápu, že je pak Cookson zklamán, ale změna je život. Patří mu dík za to, co pro cyklistiku udělal,“ dodal.

Ve svém závěrečném proslovu před volbou vsadil hlavně na zesílený boj proti dopingu včetně toho mechanického i na boj s korupcí. „Musíme být silnější, protože tady nechci mít zítra novou kauzu Armstrong. To by byla katastrofa pro náš sport. Důvěra se dá ztratit za pět minut, ale vrátit ji zpátky, to trvá i dvacet let. Musíme být opatrní,“ přiznal Lappartient.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.