SuperCycling.cz

Kreuziger testoval trať MS a jede Kolem Švýcarska

8. 6. 2018, 06:54

Roman Kreuziger po Giru příliš času na odpočinek neměl. Trochu zregeneroval síly, trénoval doma i v Itálii a před odjezdem na oblíbený závod Kolem Švýcarska, který před 10 lety vyhrál a dvakrát byl třetí, otestoval okruh mistrovství světa v Innsbrucku.

kizaknajizditrat1

„Projel jsem dvakrát okruh, který měří 24 kilometrů, a pak i ten závěrečný úsek s prudkými stoupáními. Je velmi prudký. Měří sice jen 1,9 kilometru, ale začátek má sklon 12-16 % a posledních 700 metrů mezi 23-28 procenty. Těch 28 % je asi 150 metrů, což je docela dost, vzhledem k tomu, že tam přijedeme po 250 kilometrech,“ přiznal Kreuziger.

„Bude to hodně zajímavý a těžký závod. Chtěl jsem si to otestovat, vyzkoušet převody, jaké by se tam mohly jet, a udělat si nějaké jasnější myšlenky. Teď při Švýcarsku budu s týmem plánovat druhou část sezóny a na mistrovství světa bych chtěl být co nejlíp připraven. Ten závod bude jen pro pár vyvolených. Do toho nejprudšího kopce bude podle mě najíždět skupina 30, maximálně 40 lidí,“ odhadoval.

kizaknajizditrat2

Už zítra se postaví s týmem Mitchelton-Scott na start 82. ročníku Kolem Švýcarska, svého oblíbeného závodu. „Startuje se týmovou časovkou, takže si ji dnes půjdeme projet, abychom se na tu časovku trochu sladili,“ přiznal Roman. Lídrem týmu bude australský vrchař Jack Haig, český cyklista by měl být jeho klíčovým mužem v horách. A určitě by to rád zkusil na nějakou etapu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.