SuperCycling.cz

Kolik získá mistr světa? Tolik, co má Neymar za hodinu

16. 9. 2017, 13:57

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) nezměnila oproti loňsku prize money na mistrovství světa, které od neděle hostí norský Bergen. Celkem si závodníci ve všech disciplínách všech kategorií rozdělí 237 472 euro. Jen pro ilustraci, v kuloárech se říká, že Bergen UCI zaplatil za jen pořadatelství MS částku 7 miliónů eur...

rgenn

Prize money jsou stejné, jako vloni v Dauhá. To znamená, že mistři světa v silničních závodech elitních kategorií mužů a žen získají prémii 7667 eur, stříbrní medailisté 5637 a majitelé bronzu 3067 eur.

Mistr světa v závodě mužů U23 získá prémii 3833 eur, majitel stříbra 2683 a bronzu 1533 eur. Vítězové juniorských kategorií obdrží za zlato 1533 eur.

Tituly v časovkách elitních kategorií budou odměněny poloviční částkou, než za triumf v silničních závodech. To znamená, že za zlato vyplatí UCI 3833 eur, za stříbro 2300 a za bronz 1633 eur.

Nejvíce peněz bude vyplaceno v týmových časovkých, kde si nejlepší týmy mezi mužskou a ženskou elitou přijdou na 33 333 eur a ještě pátý tým v pořadí získá 4166 eur.

Jen pro zajímavost: mistr světa v silničním závodě mužů získá za vítězství v závodě dlouhém 267,5 km, který se velmi pravděpodobně pojede za nepříznivého počasí, 7667 eur. To zhruba odpovídá částce, kterou nyní vydělá za hodinu nejlépe placený fotbalista světa, Brazilec Neymar z PSG. A je úplně jedno, jestli trénuje, hraje, nebo zrovna spí.

Vydělá si přes milión eur týdně. To znamená, že 6 miliónů eur, což je odhadem roční mzda nejlépe placeného cyklisty světa Petera Sagana, má doma za 6 týdnů...

Pravdou je, že oficiální prémie na MS cyklistů jsou v podstatě jen symbolickou částkou, kterou závodníci pak ještě většinou rozdělí mezi týmové kolegy. Daleko větší částky má většina z nich vypsány jako bonusy od týmu, případně svých osobních sponzorů.

Šampionát odstartuje zítra časovkou mužských a ženských týmů, z českých závodníků bude na startu Jan Bárta v dresu Bora-Hansgrohe. Ten původně jet neměl, protože s ním tým už nepočítá, ale nakonec došlo k nečekanému obratu.

Závod můžete sledovat od 16.55 na ČT Sport či Eurosportu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.