SuperCycling.cz

Když se na časovku trénuje v sauně nebo v koupelně

14. 10. 2016, 06:54

Jak natrénovat na katarskou výheň během probíhajícího mistrovství světa? Některá časovkářská esa neponechala nic náhodě a vzala přípravu opravdu poctivě. Třeba mistr světa Tony Martin jezdil na trenažeru v koupelně, překvapivě pátý Ir Ryan Mullen dokonce v sauně.

tooooooooony

Martin prozradil, že si do koupelny přinesl kromě trenažeru elektrický přímotop, který rozpálil naplno a šlapal u toho. „Když jsem to někomu říkal, tvrdili mi, že jsem blázen,“ řekl s úsměvem německý mistr světa.

Během mužské časovky se teploty šplhaly nad 35 stupňů Celsia. „Mně ta extrémní příprava opravdu pomohla a teď mužů říci, že doma ty podmínky byly ještě těžší než tady,“ šokoval Martin, jenž druhého Kiryjenku porazil o 45 vteřin.

To 22letý irský objev Mullen z týmu Cannondale-Drapac si vzal trenažer rovnou do vyhřáté sauny, což už je opravdu extrém. Ale vyplatilo se to, nakonec mu chybělo jen 11 vteřin na pódium.

mullen jecha

Ryan Mullen na trati časovky.

„Celý týden před odletem do Kataru jsem jezdil na trenažeru v sauně. Bylo to hodně intenzivní a náročné, ale snažil jsem se nějak napodobit vlhkost a horko, které je tady. Myslím, že se to docela povedlo,“ prozradil Ryan Mullen.

Přitom jel letošní nováček mezi profesionály svůj první šampionát v elitní kategorii. No a hodně dlouho seděl v horkém křesle pro závodníka s nejlepším časem! Ale nakonec ho čtyři závodníci překonali. „Ještě, že tam byla wifi, jinak bych se asi unudil,“ říkal s úsměvem.

Pátou příčku nakonec bral, i když byl v první chvíli hodně zklamaný. „Bylo to kousek od pódia, to mě mrzí. Ale i tak jsem moc spokojený. Odjíždět s takovým výsledkem... Je to lepší, než jsem čekal. Aspoň vím, že se můj speciální trénink vyplatil,“ líčil Mullen, který už byl v časovce na MS druhý v Ponferradě 2014. Tehdy ještě v kategorii U23.

„Kdyby mi někdo řekl, že budu patnáctý, bral bych to. Jsem nováček, nikdy jsem elitu nejel, všechno bylo nové. Vůbec jsem nevěděl, jak moje tělo bude v tom vedru reagovat. První dny po příletu jsem se moc dobře necítil, ale pak už to bylo s každým dnem lepší a lepší,“ dodal.

Cyklistické „pocení“ v sauně prostě přineslo efekt.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.