SuperCycling.cz

Froome má další motivaci: aspoň jedno zlato z MS

14. 9. 2017, 06:48

Letos vyhrál Tour, před pár dny i Vueltu, přesto nemá Chris Froome dost. Na mistrovství světa v norském Bergenu pojede jak týmovou, tak individuální časovku, a rád by získal aspoň jednu zlatou medaili.

hlavni-kriscasio

„Pořád mám hodně motivace,“ prozradil Froome. V neděli se s ním v zahajovací den šampionátu postaví v týmové časovce v dresu Sky na start trasy dlouhé 42,5 km ještě Owain Doull, Gianni Moscon, Vasil Kiryjenka, Michal Kwiatkowski a Geraint Thomas. Ve středu 20. září pojede Froome časovku jednotlivců na 31 km, jejíž závěr je do krátkého, ale prudkého kopce.

Ještě nikdo nevyhrál v jednom roce dvě po sobě jdoucí Grand Tours a následně duhový dres mistra světa v časovce. Froome se o to chce pokusit. V týmové časovce má určitě šanci a díky kopci na konec bude patřit do okruhu favoritů i v časovce jednotlivců, jejíž závěrečné stoupání dlouhé 3,4 km má průměrný sklon 9,1%.

kriscasovkaa

Pomyslnou trojkorunu v jednom toce získali pouze dva cyklisté historie: Eddy Merckx v roce 1974 a Stephen Roche v roce 1987. Oba vyhráli Giro, Tour a silniční závod na MS. Časovka byla do programu světového šampionátu zařazena až v roce 1994.

Froome nejel MS od roku 2014, v časovce jednotlivců nikdy nezískal medaili. Ale na OH v roce 2012 i 2016 bral vždy bronz. Na šampionátu už získal bronzovou medaili se Sky v týmové časovce v roce 2013.

Teď má právě v týmové časovce velkou šanci na vítězství. „Je to náš cíl,“ prozradil sportovní ředitel Sky Brett Lancaster. „Máme hodně silnou sestavu. Profil je zvlněný, asi 10 kilometrů před cílem je docela prudký kopec. A klukům jako jsou Froomey, Moscon nebo Geraint (Thomas) to určitě bude sedět,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.