SuperCycling.cz

Evenepoel slaví famózní double, Vacek bez medaile

27. 9. 2018, 18:42

Remco Evenepoel, největší talent juniorské světové cyklistiky, opět exceloval. Poté, co v úterý rozdílem třídy vyhrál časovku, zopakoval to i dnes v silničním závodě. Do cíle přijel sám s velkým náskokem před ostatními.

remkoo

Do bojů o medaile bohužel nezasáhl český favorit Karel Vacek, jemuž závod nevyšel zdaleka podle představ. V době, kdy se lámal chleba, mu seklo a nebyl schopen bojovat s nejlepšími o cenné kovy, což se v jeho případě čekalo. Nakonec byl 12. se ztrátou přes 4 minuty.

Ani Evenepoel neměl cestu za titulem snadnou. Zapletl se do hromadného pádu a musel měnit kolo. „Bohužel náš mechanik neviděl, že jsem v tom pádu taky a měnil kolo dalšímu klukovi od nás z týmu. Ztratil jsem tam dost, najednou jsem byl dvě minuty za prvními, ale nasadili jsme skvělou stíhačku. Stálo mě dost sil, abych se dostal zpátky, ale nakonec to vyšlo skvěle. Děkuji celému týmu,“ popsal belgický supertalent.

Dokázal se dostat zpátky a pak za to vzal. Setřásl i Němce Mayrhofera a jel si neohroženě pro titul. „Věřil jsem si na ten poslední kopec. Pak už jsem si jel jen svoje tempo a měl jsem i čas oslavovat,“ řekl Evenepoel, jenž zvedal ruku už 3 km před cílem.

tinejjunioiinnsbruck

„Chtěl jsem začít sezónu, jako jsem jí začal - zvednou t v cíli kolo nad hlavu, Jsem rád, že se to povedlo,“ prohlásil mistr světa, který takto slavil vítězství v prvním závodě sezóny, juniorské verzi klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne.

Na šampionátu v Innsbrucku tak slaví double, stejný kousek se mu povedl už v červenci na ME v České republice. Belgický cyklista už má splněno a může se koncentrovat na příští roky ve WorldTour. I když mu v lednu bude teprve 19, už ho má podepsaného Quick-Step.

„Těším se na to moc. Vím, že se musím spoustu věcí učit, ale Quick-Step mi věří a já jim taky. Musíme dělat postupné krůčky a doufám, že se jednou dočkám vysněného vítězství na Grand Tour,“ dodal Evenepoel, jenž jezdí na kole teprve rok a půl.

Předtím se věnoval fotbalové kariéře. Nejdřív v Anderlechtu, pak v Eindhovenu. Má na kontě i starty za belgickou reprezentaci U15 a U16. Ale v roce 2017 se po několika zklamáních rozhodl svět fotbalu opustit a začal s kolem. Co za těch pár měsíců dokázal, je neuvěřitelné.

V závodě juniorek obsadila Veronika Jandová velmi dobré 16. místo. Titul brala Rakušanka Laura Stiggerová.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.