SuperCycling.cz

Elkov Author před časovkou: Chceme se ukázat

20. 9. 2018, 13:19

V neděli odstartuje v Innsbrucku mistrovství světa v silniční cyklistice. Jako první zasáhnou do bojů z české účasti závodníci stáje Elkov Author, kteří se poprvé v historii kvalifikovali do týmové časovky.

elkovkmscasovka1

Už dnes vyrazili do Rakouska, aby si poprvé projeli trať, která měří 62,8 km. „Bude to pro nás zajímavá konfrontace. Startuje řada týmů WorldTour, takže jsme realisté, ale když už jsme se kvalifikovali, chceme se ukázat v tom nejlepším světle,“ tvrdí ředitel královéhradeckého týmu Vladimír Vávra.

Co pro váš tým vlastně účast jako taková znamená?

Je to splnění cíle a snu. Už vloni na podzim jsme si říkali, že bychom se rádi nominovali. Byli jsme mezi 3 týmy z kontinentálních stájí, které si mohly vybírat závody, takže jsme se snažili najít nejlepší program a všude získávat maximum bodů. Jsme rádi, že to vyšlo, protože je to i velmi dobrá reklama pro naše sponzory.

Týmová časovka na MS

V zahájí MS v Innsbrucku ženské i mužské týmy

Na startu mužské časovky bude 22 týmů – 12 z WorldTour (chybějí FDJ, Bahrain-Merida, Lotto-Soudal, Dimension Data, Cannondale, UAE Team Emirates).

Na divokou kartu startuje i mj. Dukla Banská Bystrica

Muži jedou 62,8 km, ženy 54,5 km

S jakými ambicemi půjdete v neděli odpoledne na start?

Víme, jak na tom kluci zhruba jsou. Máme solidní časovkáře, otázkou je, jak jim to v danou chvíli sedne. Na startu bude 22 týmů, z toho 12 z WorldTour. Je nám jasné, že oni asi budou trošku někde jinde. My nemáme tak široký výběr závodníků, kluci závodí skoro celý rok a někteří už toho mají plné zuby. Ale rádi bychom skončili v top 15.

vavrakmscasovka2

Těšíte se na velkou premiéru?

Samozřejmě. I proto, že to asi zároveň bude derniéra. Příští rok už se časovky v této podobě nepojedou. Vymysleli nějaký úplně jiný model, kdy budou startovat tři muži a tři ženy pod hlavičkou reprezentace. Moc si to nedokážu představit.

Co bude při té časovce rozhodující ?

Je tam jeden kopec a ten podle mě bude klíčový. Záleží, v kolika ho týmy přejedou. Když tam ztratíte dva lidi, už to může být problém, protože do cíle musíte dojet ve čtyřech.

O nominaci už máte jasno?

Jistí jsou Bárta, Černý, Otruba a Kukrle. Zbývající dva vzejdou z trojice Kaňkovský, Hačecký, Konwa. Rozhodneme se podle formy a pocitů na místě, sestavu musíme nahlásit až v sobotu.

Někteří vaši závodníci budou mít poměrně velkou zátěž. Zvládnou to?

Otruba pojede hned druhý den časovku kategorie U23, pak ještě silniční závod, ale říkal, že mu to vyhovuje, že s tím nemá problém. On je na tom dobře a nemuselo by to být vůbec špatné. To samé Pepa Černý. I když je asi jasné, že v silničním závodě bude spíš pomáhat Kreuzigerovi.

Máte za sebou velmi dobrou sezónu. Jak si hodnotíte?

Možná byla úplně naše nejlepší. Fakt vyšla výborně. Byli jsme vidět doma i v zahraničí. Na mistráku jsme měli v elitě první tři, získali jsme i titul v časovce. Otruba byl v časovce o sekundu čtvrtý na mistrovství Evropy. Zvládli jsme velké množství závodů a získali spoustu bodů.

elkovkmscasovka2

Josef Černý se navíc dostal po dvou letech u vás do WorldTour. Berete to jako vyznamenání?

Pro nás by bylo zklamání, kdyby se tam po takové sezóně nedostal. Samozřejmě je to dobrá vizitka a zároveň motivace pro mladší kluky, že se i od nás dá rovnou dostat do nejvyšší divize.

Změnil se Černý za ty dva roky u vás hodně?

Když k nám přišel, říkalo se, že občas šidí tréninky a nemá tak dobrou morálku. Hned jsme si sedli a řekli jsme si nějaké představy. Že by mu prospělo, kdyby před sezónou trénoval v teple a sám přišel s tím, že do toho jde maximálně. V říjnu odjel do Španělska, makal tam na sobě. Není to snadné být tam sám, třeba i přes Vánoce. Tréninky hodně konzultoval s Otou Fialou a moc mu to všechno prospělo. Fakt na sobě hodně zapracoval a bylo to vidět na výsledcích.

Bude těžké Černého nahradit?

To určitě, protože Pepa je komplexní závodník. Super časovkář, hodně aktivní závodník, umí slušně kopce. Ale počítám s tím, že by tu jeho roli měl převzít někdo z našich kluků – Otruba, nebo Kukrle, velký progres udělal i Zahálka.

PROGRAM MS a ČESKÁ ÚČAST

Neděle 23. 9.

10.10: TTT žen (54,5 km)

14.40: TTT mužů (62,8 km - startuje Elkov Author)

 

Pondělí 24. 9.

10.10: časovka juniorek (20 km - Markéta Hájková, Veronika Jandová)

14.40: časovka mužů U23 (27,8 km - Jakub Otruba)

 

Úterý 25. 9.

10.10:časovka juniorů (27,8 km - Petr Kelemen)

14.40: časovka žen (27,8 km - Nikola Nosková, Tereza Korvasová)

 

Středa 26. 9.

10.10: časovka mužů Elite (52,5 km - Josef Černý, Jan Bárta)

 

Čtvrtek 27. 9.

9.10: silniční závod juniorek (71,7 km - Markéta Hájková, Veronika Jandová, Tereza Sásková)

14.40: silniční závod juniorů (132,4 km - Karel Vacek, Jakub Bouček, Jakub Hník, Petr Kelemen, Vladimír Mikšaník, Vojtěch Řepa)

 

Pátek 28. 9.

12.10: silniční závod mužů U23 (179,9 km - Jakub Otruba, Karel Tyrpekl, Adam Ťoupalík)

 

Sobota 29. 9.

12.10: silniční závod žen (156,2 km - Nikola Nosková, Tereza Korvasová)

 

Neděle 30. 9.

9.40: silniční závod mužů Elite (258,5 km - Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Jan Hirt, Josef Černý, Karel Hník, Michael Kukrle)

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.