SuperCycling.cz

Elkov Author pojede týmovou časovku na MS!

18. 8. 2018, 08:03

Cyklistický tým Elkov Author se kvalifikoval do týmové časovky mistrovství světa v silniční cyklistice. Ta se uskuteční v neděli 23. září na trase z Ötztalu do Innsbrucku.

TTTelkov1

„Pro náš tým je to velký úspěch, který je odměnou za dlouhodobou práci a také odrazem výborné atmosféry a spolupráce mezi závodníky. Objektivně nebude možné v Innsbrucku pomýšlet na nejvyšší příčky, vždyť pojedeme proti nejlepším celkům světa, na druhou stranu tam určitě nepojedeme s cílem pouhé účasti, jelikož na startu budou i týmy, které běžně na jiných závodech porážíme,“ uvedl ředitel týmu Elkov Author Vladimír Vávra.

Elkov Author má zase sebou velmi úspěšnou loňskou sezónu, na kterou navázal i v letošním roce, kdy po celé Evropě úspěšně sbíral vítězství a také potřebné body do UCI rankingu.

TTTwlkov2

Mezinárodní cyklistická unie tuto neděli uzavřela rankingy a oznámila nominaci na blížící se šampionát, který se uskuteční v rakouském Innsbrucku. Vzhledem k tomu, že závodníci hradecké stáje dlouho dobu figurovali v žebříčku UCI jako nejlepší evropský kontinentální tým, tak byla kvalifikace do společnosti nejlepších světových týmů očekávaná. 

Letošní mistrovství světa se uskuteční v Innsbrucku v termínu 23. do 30. 9. a týmová časovka je na programu hned první den. Na týmy čeká trať o délce 62,8 km s celkovým převýšením 427 m, kdy až klesající charakter trati naruší na 40. km stoupání o délce více než 5 km a průměrném sklonu 8%.

Elkov Author ještě nemá zcela jasno o nominaci, ale v soupisce by se měli určitě objevit zkušení časovkáři jako Jan Bárta nebo letošní mistr České republiky Josef Černý.

„Měl jsem už možnost si celou trať projet a musím říci, že je opravdu pěkná. Jediné, čeho se bojím, je termín závodu, kdy už v okolí Innsbrucku může být poměrně nevlídné počasí. Určitě se budeme chtít poprat o co nejlepší výsledek a je více než jasné, že o mistrovském titulu bude rozhodovat jediné stoupání,” prohlásil dvojnásobný mistr České republiky Josef Černý.

TTTelkov3

I na něj čeká už za týden domácí soustředění, které by mělo cílit právě na sladění týmu pro časovku, kdy bude nutné vyřešit například co nejideálnější seskladání jezdců za sebe tak, aby mohli v neděli 23. 9. v Innsbrucku protnout cílovou pásku v co nejrychlejším čase.

Pro závodníky týmu Elkov Author to velmi pravděpodobně nebude jediná účast na letošním MS. Vzhledem ke stabilně dobrým výsledkům lze očekávat nominaci jednotlivců i do dalších kategorií, které se pojedou již v národním dresu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.