SuperCycling.cz

Dumoulin deklasoval všechny a má druhé zlato

20. 9. 2017, 21:23

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin ovládl suverénním způsobem časovku mužů na MS v Bergenu. Druhého Slovince Primože Rogliče porazil skoro o minutu, třetí Chris Froome zaostal o 1:21 min.

tomkampione

Janu Bártovi časovka s cílovým stoupáním dlouhým Mount Fløyen 3,4 km tak dobře nevyšla a obsadil až 24. místo s mankem 2:39 min. „S tím kopcem na konci to byla hodně atypická časovka. Výsledek jsem čekal lepší, ale podle wattů to tak zlé nebylo,“ řekl Bárta po svém nejhorším výsledku na MS v historii. Skoro vždycky totiž v časovce atakoval TOP 10.

rticberg

Dennis spadl

Někteří závodníci včetně Bárty měnili na závěrečné stoupání kozu za klasické kolo, ale většina favoritů se výměnou nezdržovala. Ti, kteří startovali na konci, to měli navíc těžší, protože začalo pršet. Doplatil na to třeba Rohan Dennis, jenž by zřejmě jel o medaili, ale kvůli pádu ztratil a skončil až osmý. Spadl třeba i polský výtečný časovkář Maciej Bodnar.

Dlouho vedl Portugalec Nelson Oliveira, čtyřnásobný šampión své země v této disciplíně. O pár desetin za ním zaostali i kolegové ze Sky, Bělorus Vasil Kiryjenka i Ital Gianni Moscon. Jenže Dumoulin letěl jako raketa, déšť mu vůbec nevadil.

tomasd

„Myslel jsem si, že se mi rozbil powermetr, protože ta čísla byla opravdu vysoká. Cítil jsem se opravdu moc dobře,“ přiznal mistr světa, který obléká dres stáje Sunweb.

V zatáčkách za deště klouzal

V neděli slavil se svým týmem zlato v týmové časovce, nyní přidal ještě cennější úspěch z časovky individuální. „Ale jednoduché to nebylo. Jak začalo pršet, musel jsem ty zatáčky projíždět dost pomalu, hlavně ty během prvního kilometru stoupání. Ale i tak jsem cítil, jak mi v každé zatáčce podjíždí zadní kolo,“ prozradil.

3ztber

K výměně kola nakonec nesáhl. „Ale hodně dlouho jsem to zvažoval. Původně jsem byl rozhodnutý, že kolo měnit budu, ale když jsem v pátek viděl poprvé ten kopec, začal jsem pochybovat. A dnes jsem se rozhodl, že to nebudu riskovat. Myslím, že dokážu jet dobře do kopce i na časovkářském kole a nemám problém s technikou. Ukázalo se, že to bylo rozhodnutí správné,“ řekl vítěz Gira 2017.

esttomvysm

Zažívá sezónu snů. Kromě triumfu na Giru a dvou medailí z Bergenu vyhrál v srpnu i BinckBank Tour (dřívější Eneco) a získal titul mistra Nizozemska v časovce.

„Je to neuvěřitelné, jak mi tady všechno vychází. V neděli bylo naše vítězství v týmové časovce překvapením, dnes to možná až takové překvapení nebylo, protože jsem patřil mezi favority. Snažil jsem se zůstat v klidu a jsem rád, že to vyšlo,“ dodal Dumoulin.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.