SuperCycling.cz

Dan Turek: Na medaili můžeme reálně pomýšlet

25. 9. 2015, 08:45

Už dnes večer našeho času bude mít česká reprezentace na MS v Richmondu hned čtyři želízka v ohni. V silničním závodě mužů U23 na 162 km zasáhnou do bojů Daniel Turek, Michal Schlegel, Josef Černý a František Sisr. A všichni mohou pomýšlet na solidní výsledek. „Já myslím, že i na medaili, rozhodně není nereálná,“ říká Dan Turek v rozhovoru pro Supercycling.cz.

turek-k-ms-nahoru

Dane, jak vidíš šance českého týmu v závodě?

Podle mě máme jeden z nejsilnějších týmů za poslední roky a každý z nás může myslet na úspěch. I na medaili. Všichni jsme v dobré kondici a doufám, že to prodáme. Myslím, že jeden druhému můžeme velmi dobře pomoci. Chce to být ve správnou chvíli na správném místě a mít i trochu toho štěstí. Trať je taková, že závěr nebude o náhodě. Nebude spurtovat balík, ale vyhraje ten skutečně nejsilnější.

S čím budeš spokojen ty osobně?

S umístěním v desítce, ale placka je placka. No a úplně nejlepší by byl duhový dres :-) Ale bude to strašně těžké, velké ambice má spousta lidí.

turek a sisr k ms

Jsi znám i jako specialista na úniky. Předpokládám, že tady se do žádného pouštět nebudeš...

Rozhodně ne, mám to přímo zakázané od trenéra (smích). Tady by to byla skoro sebevražda. Člověk se sice může ukázat, ale to je tak všechno. Je jasné, že nějaký dlouhý únik tady nemá šanci. Proto se budu v rámci možností během závodu co nejvíc šetřit na finále. Detailně si během závodu ještě osahám okruh a uvidíme, jak bude vypadat ten závěr. Člověk tam musí být pokud možno co nejčerstvější.

Jaké má být na závod počasí?

Na náš ještě celkem dobré. Pod mrakem, trochu vítr, ale snad bez deště. Ale o víkendu má oba dny pršet. Na těch kostkách to bude docela maso...

Můžeš popsat okruh, na kterém se bude závodit?

Je dost technický se spoustou zatáček. Tak pětina okruhu je po kostkách, které to dělají ještě těžší. Včetně těch dvou kopců. Nejtěžší je ten asi 1,2 kilometru před cílem. Je fakt prudký, při tréninku jsme ho jeli na nejlehčí převod. Taková prudká klasikářská stojka. Končí zhruba na pětistovce a pak je táhlé a hodně mírné stoupání až do cíle. Úplná rovina to není. Celý balík tam rozhodně nepřijede, je to spravedlivý okruh.

turek k ms 3

Komu z vás by to mělo nejvíc sedět?

Já myslím, že všem. Spíš bude rozhodovat, jak to komu sedne v danou chvíli. Bude to hodně o pozicích a o tom, kolik komu zůstane sil na ten závěr.

Jak jsi na šampionát ladil formu?

V posledních závodech jsem se testoval a cítil jsem se dobře. Profil okruhu jsem znal dlouho dopředu, takže jsem tomu uzpůsobil trénink. Našel jsem si podobné kopce v Náměšti na Hané a trénoval jsem tam. Zkoušel jsem i Šternberk, ale ten je moc prudký. Tohle jsou kopce na krátké vsazení.

Závod mužů U23 startuje v 18.45 SEČ, živě se dá sledovat na webu České televize. Komentují Tomáš Jílek s Janem Hirtem. Už v 16 hodin odstartuje závod juniorek s českým želízkem v ohni Nikolou Noskovou. K vidění bohužel nikde nebude.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.