SuperCycling.cz

Cyklisté jsou doma z MS. Stihli i oslavu se Saganem

29. 9. 2015, 22:44

Česká výprava je doma z mistrovství světa v Richmondu. I když se svěřenci Tomáše Konečného nakonec nedočkali vysněné medaile, aspoň ji mohli trochu oslavit se slovenským „bratrem“ Peterem Saganem, který po fantastickém výkonu získal titul světového šampióna.

Petr Vakoč, Michal Schlegel, generální sekretář svazu Stanislav Kozubek a trenér Tomáš Konečný.

Petr Vakoč, Michal Schlegel, generální sekretář svazu Stanislav Kozubek a trenér Tomáš Konečný.

Češi bydleli v Richmondu v hotelu Holiday Inn spolu se Slováky a v neděli večer tam bylo veselo. „Navíc s námi v hotelu byli i Litevci, takže se tam sešly medaile dvě, protože Navardauskas získal bronz,“ přiznal Petr Vakoč.

Když Sagan dorazil po večeři na hotel, dali si s ním Češi pivo a chvíli povídali. „Moc času nebylo. Měl tam svůj realizační tým, zastavili se tam lidi ze Specialized i pár kluků z jiných týmů. Hodně lidí se s ním fotilo, do toho dával rozhovory. My jsme si s ním dali pivo, ale z naší strany to nebylo nic divokého. Až do finále jsme nevydrželi,“ prozradil s úsměvem Vakoč.

Pro slovenského mistra světa měl jen slova chvály. „Byl neskutečný. Tím, že jsem závod nedokončil, tak jsem závěr viděl v televizi. Američané se mohli zbláznit, když si Sagan sedl na rám a začal šlapat. Tam ho ti fanoušci neskutečně milují. Klobouk dolů před tím, co předvedl. Byly to docela nervy, ale ukázal neskutečný a famózní výkon. Myslím, že po tom, co předváděl celý rok, tak si to nikdo nezasloužil víc,“ uvedl český cyklista.

vakoc nahoru navrat rich

Nejlepším výkonem české výpravy na MS bylo sedmé místo Michala Schlegla v silničním závodě U23. „Vystoupení hodnotím z celkového pohledu pozitivně. Kromě Michala splnili Honza Bárta i Martina Sáblíková cíl v podobě kvalifikace do Ria v časovce, Nikola Nosková měla v závodě juniorek podle mě na medaili, ale o šanci ji připravil spadlý řetěz tři kilometry před cílem,“ prohlásil trenér Tomáš Konečný.

„V elitě jsme sice nedosáhli na nějaké umístění v top 10, ale kluci bojovali, byli vidět. Stačili jsme nejlepším a je velmi pozitivní zjištění vědět, že se špičkou umíme jezdit,“ dodal trenér po příletu domů.

„Ukázali jsme světu, že se s námi musí počítat. Štybymu to bohužel v tom finále nevyšlo, ale jel výborně. Celý tým jel skvěle, jen tomu bohužel chyběl nějaký pěkný výsledek,“ přiznal Petr Vakoč.

Pro něj závod skončil předčasně. „Asi 40 kilometrů před cílem jsem se zapletl do hromadného pádu. Sice jsem to dobrzdil, ale někdo přiletěl zezadu a vrazil do mě. Měl jsem zničené kolo a musel jsem ho měnit. Než se ke mně dostalo týmové auto, nějakou chvíli to trvalo. Už se v tu chvíli jel doraz a já se nedokázal dostat do první skupiny. Snažil jsem se o to tři čtvrtě kola. Nepovedlo se to a pak jsem slezl. Mrzí mě to, ale i tohle bohužel ke sportu občas patří,“ řekl Vakoč.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.