SuperCycling.cz

Bárta vybojoval Rio, Kiryjenka nečekaným šampiónem

23. 9. 2015, 23:02

Jan Bárta splnil cíl, se kterým šel do časovky na mistrovství světa v Richmondu. Pro Českou republiku vybojoval účast v olympijské časovce v Riu, když v redukovaném pořadí zemí obsadil stejně jako včera Martina Sáblíková 9. místo. V absolutní klasifikaci mu patří 11. příčka. Druhý český zástupce Petr Vakoč skončil 53. se ztrátou +5:01 min.

barta-casovka-richmond

Hodně nečekaní byli všichni tři medailisté. Titul mistra světa vybojoval na trase dlouhé 53 km 34letý Bělorus Vasil Kiryjenka, stříbro bral Ital Adriano Malori a bronz Francouz Jérome Coppel.

Všichni tři největší favorité vyšli naprázdno: Tom Dumoulin skončil pátý, Australan Rohan Dennis, jehož zbrzdily technické problémy a nucená výměna kola, šestý, a loňský vicemistr světa Tony Martin až sedmý. Je to poprvé od roku 2009, co německý trojnásobný mistr světa nezískal na šampionátu v časovce cenný kov.

ti medailiste dvujke rich

Kiryjenka letos vyhrál dlouhou časovku na Giru, v červnu získal zlato v časovce na premiérových Evropských hrách v Baku. Dnes vybojoval největší úspěch kariéry. Časovku rozjel skvěle, a i když mu v závěru trochu docházely síly, stačilo to na titul. O devět vteřin porazil Maloriho.

Bárta na běloruského šampióna ztratil 1:34 min. Časovku rozjel fantasticky, na prvním mezičase byl třetí, pak se začal mírně propadat. Přesto splnil cíl v podobě účastnického místa pro Rio.

vasil rambo

Mistr světa Vasil Kiryjenka

„Desítka redukovaného pořadí zemí je takový první cíl. Ten druhý a větší je vylepšení mého maxima na šampionátu v podobě sedmého místa. To mě moc láká, ale vím, že to bude hodně těžké,“ řekl Bárta před startem v rozhovoru pro Supercycling.cz.

V redukovaném pořadí poskočil na 9. místo, protože před ním nečekaně skončili dva Poláci (8. Bodnar, 9. Bialoblocki) a dva Italové (2. Malori, 10. Moser).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.