SuperCycling.cz

Yates neměl se soupeři slitování, Froome ztratil

13. 5. 2018, 23:32

Brit Simon Yates z týmu Mitchelton-Scott ukázal světu, že růžový dres lídra neveze na Giru náhodou. Vyhrál totiž přetěžkou etapu s cílem na vrcholu Gran Sasso v nadmořské výšce 2135 m.

encer

Australská stáj mohla jásat, stejně jako při dojezdu na Etnu. Velmi dobře se totiž držel i druhý z lídrů, Kolumbijec Esteban Chaves. Dnes skončil třetí. Mezi dvojici Mitchelton-Scott se dokázal vklínit pouze Thibaut Pinot (FDJ).

Všichni tři přijeli do cíle ve stejném čase, čtvrtý Domenico Pozzovivo (Bahrain Merida) ztratil 4 vteřiny. Ale další favorité ztratili daleko víc. Chris Froome (Sky) jen potvrdil, že na Giru není ve své kůži a koupil 1:07 min., ještě hůře dopadl Fabio Aru (UAE-Team Emirates), který přijel do cíle hned za Froomem a zaostal o 1:14 min. za Yatesem.

Nejlepším Čechem byl Jan Hirt z Astany, jenž skončil 26. (+1:23 min.). Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), jenž stejně jako Hirt tvrdě pracoval v kopci pro lídry, byl 55. (+9:40) a Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors), který je všechno, jen ne vrchař, dojel 161. (+30:47).

V průběžném pořadí před pondělním dnem volna Yates o 32 vteřin před Chavesem, třetí jen obhájce prvenství Tom Dumoulin (Sunweb) s mankem 38 sekund. Jemu ovšem stále hraje do karet 16. etapa, rovinatá časovka na 34,2 km. Ale do té je ještě daleko.

Po 9 odjetých etapách 101. Gira může jásat Mitchelton-Scott. Že povede Yates před Chavesem, tomu asi nikdo nevěřil. „Vítězství je pro moje velké a silné kluky, kteří jeli celý den vpředu a stejně jako v předešlých těžkých dnech odvedli dokonalou práci,“ chválil kolegy Yates.

pejts

„Ten závěr byl opravdu těžký, ale jsem moc rád, že jsem v sobě našel zbytky sil a vybojoval vítězství. Věřil jsem, že to můžeme dokázat, ale dál zůstáváme nohama na zemi, protože do Říma je ještě dlouhá cesta,“ řekl Simon Yates.

V pondělí je na programu volný den, v úterý pokračuje Giro hodně zvlněnou etapou s těžkým kopcem na začátku, která je s 239 kilometry nejdelší na letošním ročníku. A přímo nabízí šanci, že se může radovat někdo z úniku.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.