SuperCycling.cz

Yates je k neporažení, míní jeho rivalové

21. 5. 2018, 21:23

Simon Yates vstupuje do poslední třetiny Gira, která začne úterní časovkou jednotlivců na 34,2 km, s náskokem 2:11 min. na druhého Toma Dumoulina. Udrží po ní růžový dres?

nabednejjjj

„Hodně bude záležet na větru. Jestli nebude foukat, musel by Simon zajet opravdu špatnou časovku, abych získal dres. Ale i kdyby se to povedlo, v těch těžkých etapách si ho Simon asi vezme zpátky. V horách na něj nikdo nemá,“ řekl Tom Dumoulin.

„Je neskutečné, jakým způsobem tady jezdí. Dosud neměl jediný slabší moment a ještě je den ode dne silnější,“ vysekl poklonu krajanovi lídr stáje Sky Chris Froome.

ejtsy666

„Myslel jsem si, že po Zoncolanu může v nedění etapě trochu zaplatit, ale on předvedl něco neskutečného. Můžu mu jenom gratulovat. Sice nemám růžový dres, ale je pěkné v něm vidět dalšího Brita,“ přiznal Froome.

„Dumoulin může v časovce najet na Yatese 40 vteřin každých 10 kilometrů,“ myslí si Tristan Hoffman, sportovní ředitel Bahrain-Merida. „Ale Yates má skvělou formu, a když nebude foukat protivítr, což by bylo hlavně o hrubé síle, může dres lídra i udržet,“ prozradil.

„Náskok je dobrý, bojoval jsem o něj od začátku Gira. Nevím, jestli je to dost nebo ne, na 35 kilometrech to určitě může Tom sjet. Uvidíme,“ přiznal Yates, lídr stáje Mitchelton-Scott.

sparapletem

I kdyby Dumoulin zítra navlékl růžový dres, Yates má ještě tři těžké etapy s dojezdem na kopec k tomu, aby ho vzal zpátky.

„V tuto chvíli je nedostižný., V horách na něj nikdo nemá,“ chválí Yatese průběžně čtvrtý Francouz Thibaut Pinot (FDJ). „Když nám v neděli podruhé nastoupil, nikdo nebyl schopen zareagovat. Já na to, abych šel po něm, ani nemyslel, vůbec jsem na to neměl,“ přiznal.

sromcoujejts

„Uvidíme, co ta časovka, ale věřím, že je v mých silách Giro vyhrát. Byl to můj sen už před startem. S tím jsem sem přijel,“ prozradil Yates.

Očima Romana Kreuzigera

Čekají nás ještě hodně náročné dny. Hlavně Simona už zítra, ale věříme, že je v kondici a mohl by tu časovku zajet poměrně dobře. Přece jen bývají v třetím týdnu ty odstupy jiné, než třeba na začátku.

Atmosféra v týmu je výborná. Simon vyhrál tři etapy, jednu Chavo a vezeme se na vlně úspěšnosti. Člověk se z toho všeho pak dostává líp a těší se na další dřinu. Já už tohle v minulosti zažil s Albertem (Contadorem) i Nibalim, ale mít dres lídra od 5. etapy, to je i pro mě nové. Pevně doufám, že Simonovi zůstane i po časovce.

Já ji pojedu jen objet, abych ztratil co nejmíň energie. Dnes jsem ani neseděl na kole. Řekl jsem mechanikům, ať mi ho zamknou do kamiónu. Přijela za mnou manželka s dcerami, tak jsem se s nimi byl projít a snažil jsem se co nejvíc odpočívat. Zítra pojedu časovku tak, abych se vešel do limitu. Takže budu mít de facto dva odpočinkové dny.

Musím pošetřit co nejvíc sil, protože nás Simon bude v dalších dnech potřebovat co nejčerstvější. Už ve středu nás čeká start do kopce a pak opravdu těžký třídenní blok. Uvidíme, jak dopadne ta časovka, ale máme to dobře rozjeté a není třeba panikařit.

 

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.