SuperCycling.cz

Viviani diskvalifikován, Gaviria pak neslavil

14. 5. 2019, 06:37

Vyhrát na Giru nějaké etapy v dresu italského mistra, takový cíl si stanovil Elia Viviani. Dočkal se hned ve 3. etapě, ale radost mu nevydržela dlouho. Zhruba 10 minut po dojezdu ho jury diskvalifikovala za to, že vybočil ze své linie a zablokoval krajana Moschettiho.

gaviconechtlvyhrat

Vítězství tak dodatečně připadlo Fernando Gaviriovi z UAE Team Emirates. Ten ho pak na pódiu neslavil. „Protože má hořkosladkou příchuť. Nikdo nechce vyhrávat tímto způsobem. Podle mě vyhrál Elia. Je to férový závodník a nic neudělal úmyslně. Zasloužil si vítězství. Je mi ho líto,“ přiznal Kolumbijec.

„Podívejte se na ten sprint a udělejte si obrázek sami,“ řekl novinářům sportovní ředitel stáje Deceuninck-Quick Step Rick Van Slycke. „Vyjel ze zadního kola Ackermanna a vybral si levou stranu. Neviděl Moschcettiho, který byl za ním. Jel svou lajnu a za to ho diskvalifikovali,“ nechápal.

Belgický tým se alespoň trochu spravil náladu o pár hodin později, kdy Dán Kasper Asgreen vyhrál 2. etapu Kolem Kalifornie.

Velkou smůlu měl v pondělí na Giru tým Ineos. Jeho lídr Tao Geoghegan Hart totiž dvakrát spadl a nabral ztrátu 1:28 min. K druhému pádu došlo pouhé 4 km před cílem. Podle lékařů nemá nic zlomeného, jen utrpěl odřeniny. Ovšem z pohledu bojů o celkové pořadí už je to problém.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.