SuperCycling.cz

Valverde vyhrál, Kruijswijk zase druhý, Nibali rupnul

24. 5. 2016, 19:15

Šestatřicetiletý Alejandro Valverde se při svém prvním startu na Giro d´Italia dočkal prvního etapového vítězství. Ve spurtu vedoucí trojice porazil v dalším horském dojezdu majitele růžového dresu Stevena Kruijswijka, který ještě navýšil náskok. 

ten-aleeee

Smutným hrdinou byl italský lídr Astany Vincenzo Nibali, který odpadl a ztratil 1:47 min. V průběžném pořadí propadl na čtvrté místo za Valverdeho. Druhý zůstal Esteban Chaves z Oriky, který na Kruijswijka s Valverdem ztratil 42 vteřin. Celkově za nizozemským lídrem ze stáje LottoNL-Jumbo zaostává o rovné tři minuty, třetí Valverde má manko 3:23 min.

Kruijswijk udělal další krok k senzačnímu celkovému vítězství a potřetí za sebou skončil v etapě těsně druhý. V sobotu ve spurtu prohrál s Chavezem, v nedělní časovce ho o pár setin porazil Rus Foliforov a dnes se musel sklonit před rychlejším Valverdem.

„Zase druhý... Chtěl jsem strašně moc vybojovat pro můj tým vítězství, ale spurtovat s Valverdem je těžké. Byl jsem bez šance. Na druhou stranu, jsem jako lídr v ideální situaci, když mám tři minuty náskoku,“ přiznal Kruijswijk.

ten pihatej co vede

Majitel růžového dresu Steven Kruijswijk.

Klíčový moment dnešní etapy dlouhé 133 km se třemi kopci přišel 15,5 km před cílem ve stoupání na Fai della Paganella. Z vedoucí skupiny atakoval Valverde a dokázali se ho udržet pouze Kruijswijk a Rus Ilnur Zakarin. „Byla to krátká, ale hodně těžká etapa. Když poměrně brzy zaútočil Nibali, musel jsem ho následovat. Nečekal jsem tolik útoků po dni volna,“ dodal nizozemský lídr.

Hodně radosti zavládlo v táboře Movistaru. Valverde o dni volna prohlásil, že se ještě rozhodně nevzdává a dnes ukázal srdce válečníka.

„Naším cílem bylo peloton co nejvíc roztrhat a nadělat tam trochu zmatku. To se povedlo. Byl to pro mě hodně dobrý den, posunul jsem se v pořadí. Etapové vítězství věnuji všem, kteří mi pomohli přežít těžký den v sobotu. Doufám, že to byla jediná krize, protože časovku už jsem jel dobře,“ řekl Valverde.

ti ti kralove

Svědomí po etapě trošku zpytoval Chaves. Dnes měl slabší den a jen díky kolegům z Oriky dokázal eliminovat ztrátu na přijatelnou úroveň. Odpadl už v prvním stoupání. „Trochu jsem podcenil první útok. Díky klukům z týmu jsme zachránili den, jeli neskutečně. Tyhle explozivní etapy jsou hodně nebezpečné a musím smeknout před Kruijswijkem, jak si s tím poradil,“ uvedl Esteban Chaves.

Výsledky 16. etapy najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.