SuperCycling.cz

V dešti se radoval po sólu Zakarin, Urán skončil na zemi

20. 5. 2015, 19:39

Rus Ilnur Zakarin z týmu Kaťuša ovládl po ataku v předposledním kopci ze skupinky uprchlíků 11. etapu Gira, která se skoro celá za deště a měla cíl na okruhu formule 1 v Imole. V celkovém pořadí se nic nezměnilo. Dál vede Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), který to dnes dokonce v kopci zkusil na své rivaly, ale nakonec všichni přijeli pohromadě.

Ilnur Zakarin

Ilnur Zakarin

I průběžně šestý Kolumbijec Rigoberto Urán, lídr stáje Etixx-Quick Step. Ten 14 kilometrů před cílem na mokré silnici spadl na hlavu, až se mu rozštípla helma. Ale rychle sedl na kolo, a i když se musel spolehnout hlavně sám na sebe, ztrátu na favority dojel. I díky týmovým autům, za nimiž se chvíli vezl.

Zakarin má letos životní sezónu. Před rokem ho skoro nikdo neznal, do sezóny 2015 ve WorldTour však vletěl jako raketa. Před Girem vyhrál tenhle excelentní vrchař závod Kolem Romandie, kde za sebou nechal lidi jako Urán, Quintana, Froome či Nibali.

Na Giru měl být lídrem ruského týmu, ovšem v těžkých etapách ztrácel a před dnešním dějstvím figuroval na 49. místě se ztrátou přes 42 minut. „Dohodli jsme se proto, že to budu zkoušet na nějakou etapu. Už jsem to měl slibně rozjeté v osmé etapě, kterou vyhrál Intxausti. Tam jsem udělal chybu, protože jsem zaútočil příliš brzy. Dnes jsem se z toho poučil. Čekal jsem do poslední chvíle a splnil se mi další sen v podobě vyhrané etapy na Grand Tour,“ popisoval Zakarin.

Nastoupil ve druhém ze tří stoupání na Tre Monti a vypracoval si náskok, který udržel až do cíle. S odstupem 53 vteřin spurtoval v Imole druhý Carlos Betancur (AG2R), třetí byl Ital Franco Pellizotti.

alberto rainy

Favorité měli ztrátu lehce přes minutu. Alberto Contador ukázal všem, že ho zraněné rameno už nijak nelimituje a v posledním kopci etapy 6,4 km před cílem dokonce nastoupil. Zaskočil druhého Fabia Arua, který s ním nebyl schopen držet krok, ale nástup neměl dlouhého trvání. Po Contadorovi to chvíli na čele zkoušel i Roman Kreuziger. „Bylo vidět, že se řada lidí moc dobře necítí, tak jsem to zkusil. Na Giru to prostě zkoušet musíte,“ řekl španělský lídr.

Nic se nezměnilo ani na postavení Čechů v top 10. Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) je pátý, Leopold König (Sky) desátý. „Půl etapy v dešti a na okruhu F1 v Imole. Další těžký den v nohách. Už se nemůžu dočkat sobotní časovky,“ přiznal König.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.