SuperCycling.cz

Únik slavil úspěch, Canola nečekaným vítězem etapy

23. 5. 2014, 20:30

Měla to být etapa, v níž se čekal hromadný spurt, ale nakonec o vítězství spurtovala jen trojice uprchlíků, jejichž náskok peloton podcenil. Největší vítězství kariéry slavil Marco Canola z týmu Bardiani-CSF, v celkovém pořadí se před víkendovými bitvami v horách nic nezměnilo.

Závěrečný spurt a italská radost.

Závěrečný spurt a italská radost.

„Musím přiznat, že mě to hodně překvapilo. Je to velké vítězství. Věřil jsem, že se jednou něčeho takového dočkám,“ řekl pětadvacetiletý Ital, který letos vyhrál vrchařskou soutěž na etapáku Tirreno-Adriatico.

Jel v úniku prakticky od startu spolu s dalšími pěti borci, nakonec zbyla vpředu jen trojice. S Canolou ještě Jackson Rodriguez z Venezuely (Androni) a Francouz Angelo Tulik (Europcar). Peloton se sprinterskými esy Bouhannim, Vivianim a dalšími začal taktizovat a vystupňoval tempo až příliš pozdě na to, aby uprchlíky dojel. Přitom to byla pro sprinterské týmy jedna z posledních možností vyhrát na letošním Giru etapu.

krupobiti

23. květen, jindy slunná Itálie :-) Tohle zůstalo po krupobití...

Počasí závodníkům moc nepřálo. Pršelo a místem vzdáleným 30 kilometrů od cíle se přehnalo tak silné krupobití, že to kolem silnice vypadalo, jako by napadl sníh. Naštěstí k tomu došlo chvíli před tím, než tam dorazil peloton, takže masáže v podobě krup byli všichni ušetřeni.

Růžový trikot dál veze Kolumbijec Rigoberto Urán. „Všichni doufali, že to dnes bude klidný den, ale nebyl. Kvůli dešti a mokrým cestám byla v pelotonu spousta stresu. Museli jsme jet hodně vpředu, abychom se vyhnuli pádům. Myslím, že jediným klidným dnem už na Giru bude pondělí, kdy je volno,“ hořce se pousmál lídr stáje Omega Pharma-Quick Step.

uran tapa 13 1

Rigoberto Urán zažil víc stresu, než čekal.

O víkendu čekají na peloton hory. Zítra dvě prémie nejvyšší kategorie a v neděli další dojezd na kopec. „Teď přijdou teprve ty opravdové kopce, ale cítím se dost silný,“ prohlásil kolumbijský lídr.

13. etapa (Fossano-Rivarolo Canavese, 158 km):

1. Marco Canola (It./Bardiani-CSF) 3:37:20

2. Jackson Rodriguez (Ven./Androni Giocattoli)                 

3. Angelo Tulik (Fr./Europcar) oba stejný čas                       

4. Nacer Bouhanni (Fr./FDJ.fr)

5. Giacomo Nizzolo (It./Trek Factory Racing)                     

6. Elia Viviani (It./Cannondale) všichni +11

 

Průběžné pořadí:

1. Rigoberto Urán (Kol./Omega Pharma-Quick Step) 53:15:06 

2. Cadel Evans (Austr./BMC) +37    

3. Rafal Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) +1:52

4. Domenico Pozzovivo (It./AG2R) +2:32 

5. Wilco Kelderman (Niz./Belkin) +2:50    

6. Nairo Quintana (Kol./Movistar) +3:29

 Podívejte se na nejzajímavější momenty etapy:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.