SuperCycling.cz

Ulissi zaskočil favority, Evans má růžový dres

17. 5. 2014, 17:37

První horský test na letošním Giru vyhrál nečekaně Diego Ulissi z Lampre, který rozhodně nepatřil mezi favority dojezdu do nadmořské výšky 1235 metrů. A růžový dres lídra má nového majitele. Podle očekávání ho od krajana Michaela Matthewse převzal Cadel Evans z BMC.

Diego Ulissi, nečekaný vítěz první horské etapy.

Diego Ulissi, nečekaný vítěz první horské etapy.

„Pozici jsem měl dobrou už před etapou a dalo se tušit, že ten dres získám. Byl to však poměrně těžký den a musím poděkovat týmu. Hlavně Morabito byl mužem dne,“ pochválil švýcarského domestika Evans, který skončil v etapě pátý osm vteřin za Ulissim.

Ital z Lampre uvisel v obou těžkých kopcích etapy v první skupině v samém závěru odskočil s Kiserlovskim, aby ho na pásce snadno smázl. „Ani já jsem tomu nevěřil. Vítězství je nádherné, ale stálo mě strašně sil,“ přiznal Ulissi, jenž vyhrál na Giru 2014 už druhou etapu.

Dnešní den byl i vzpomínkou na Marca Pantaniho, od jehož tragické smrti uplynulo deset let. Na kopci Carpegna, kde byla vrchařská prémie první kategorie, Pantani často trénoval. Právě na začátku tohoto stoupání se rozloučil s růžovým dresem Matthews, který podle očekávání nestačil.

Smutným hrdinou etapy byl Kolumbijec Arredondo (Trek). Vydržel vpředu jako jediný z úniku, pak za ním necelých 30 km před cílem z čelní skupiny vyrazil Francouz Rolland. Dojel ho 3 km před páskou v závěrečném stoupání, ale ani jemu souzeno nebylo.

Nečekaný triumf slavil Ulissi, všichni favorité přijeli v pár vteřinách. Až na Itala Scarponiho z Lampre. Ten si prožil krizi a skončil 60. se ztrátou 9:39 min. Astana tak už musí sázet pouze na mladého Arua, který je průběžně pátý.

Výsledky etapy ZDE, průběžné pořadí ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.