SuperCycling.cz

Tým CCC jede na Giro. Bude lídrem Hirt?

18. 1. 2017, 19:14

Polský pro-kontinentální tým CCC Sprandi Polkowice pojede jubilejní 100. ročník Giro d´Italia. Stejně jako v roce 2015 dostal od organizátorů divokou kartu. Velká šance na debut na Grand Tour se tak otvírá pro jednoho z lídrů stáje a výborného vrchaře Jana Hirta.

hirthornikgirke

Hirt vloni ukázal skvělou formu na závodě Kolem Rakouska, který vyhrál a letos by měl být jedním z lídrů polské formace na těžké závody. Určitě mu pomůže i odchod veterána Rebellina, který ani ve 45 letech neskončil a zamířil do týmu Kuwait-cartucho.es.

Spolu s Hirtem působí v CCC letos i jeho krajané Michal Schlegel a František Sisr. Otázkou je, zda budou mít šanci na Giro i oni. Sisr by mohl být prospěšný v hromadných dojezdech, protože je schopen rozjet spurt i sám zasprintovat, i když spíše z menší skupiny. Ovšem chybí mu zkušenosti z  největších závodů.

adhirtakkkk

Schlegel je považován za obrovský talent, má za sebou dva roky ve farmě Etixxu. Pošilhávaly po něm i týmy z WorldTour. Je velmi dobrým vrchařem, sám se nejlépe cítí v dlouhých kopcích, ale otázkou je, zda by na něj Grand Tour ještě nebyla příliš velkým soustem.

Jak už bylo řečeno, tým CCC získal divokou kartu po roční odmlce. Údajně jim pomohl i fakt, že by Giro mohlo příští rok startovat v Polsku. Dalšími, komu organizátoři ze společnosti RCS Sport přidělili divoké karty, jsou italské týmy Bardiani-CSF a Wilier-Selle Italia, plus ekonomicky silná ruská stáj Gazprom-Rusvelo. Automaticky jistou účast má všech 18 týmů WorldTour.

Z Čechů se na Giro chystá Leopold König, jenž bude lídrem stáje Bora-Hansgrohe. Italskou Grand Tour by mohl jet i jeho týmový kolega Jan Bárta. Roman Kreuziger (Orica-Scott) se bude koncentrovat na Tour a po klasikách je velmi nepravděpodobný start na Giru pro Zdeňka ŠtybaraPetrem Vakočem (Quick-Step Floors).

Závod odstartuje 5. května na Sardinii a skončí 28. května v Miláně. O jeho trase si můžete přečíst ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.