SuperCycling.cz

Turkův tým se může těšit na Giro!

21. 1. 2018, 20:46

To, o čem se spekulovalo už několik měsíců, je nyní realitou. Pro-kontinentální tým Israel Cycling Academy, kde působí Daniel Turek a nově i sportovní ředitel René Andrle, dostal divokou kartu na Giro d´Italia 2018!

lgirke

„Start na Giru by byl splněný sen,“ říkal Dan Turek už v prosincovém rozhovoru pro náš web, když ještě nebylo jisté, zda jeho tým divokou kartu dostane.

Nyní se ten sen stal skutečností. Čekalo se, že Israel Cycling Academy bude mezi vyvolenými. Hlavně proto, že 101. ročník závodu startuje 4. května v Izraeli a tamní vláda do celé akce investuje nemalé finanční prostředky.

Dalšími týmy, které dostaly divoké karty, jsou italské formace Androni Giocattoli, Bardiani CSF a Wilier Triestina-Selle Italia.

„Je to historická chvíle pro náš tým. Myslím, že jsme si to místo zasloužili,“ prohlásil Sylvan Adams, spolumajitel izraelské stáje. „Cílem týmu bude etapové vítězství a zároveň chceme, aby byl lídr vysoko v celkovém pořadí,“ dodal.

tendddd

Právě kvůli vidině Gira izraelský tým před sezónou hodně posílil. Nově má 24 závodníků. Lídry by měli být Belgičan Ben Hermans, jenž přišel z BMC a důležitou roli bude určitě hrát i zkušený Španěl Rubén Plaza. Ten už má za sebou 12 Grand Tours. „Následující tři měsíce nám pomohou vybrat ten nejlepší tým i správnou strategii na Giro,“ prozradil ředitel týmu Kjell Carlström.

Program budou mít závodníci Cycling Academy před Girem hodně nabitý. Dan Turek by měl jet jednorázovky na Mallorce, pak Kolem Valencie a Kolem Andalusie. Je možné, že si střihne ještě nějaký další WorldTour závod, protože tým dostal kromě Gira pozvánku i na Milán-San Remo a Tirreno-Adriatico!

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.