SuperCycling.cz

Trasa Gira 2019 odhalena. Pojede ho i Thomas?

1. 11. 2018, 07:23

Trasa Giro d´Italia 2019 byla odhalena v Miláně. Co nabídne 102. ročník první Grand Tour sezóny, která odstartuje 11. května krátkou časovkou jednotlivců v Boloni a skončí opět individuální časovkou na 15 km ve Veroně 2. června?

trofeo19

Právě časovek bude na Giru 2019 víc. Kromě začátku a konce přijde ještě jedna v 9. etapě, kdy na trase do San Marina čeká na závodníky časovka na 35 km se stoupáním v závěru. Možná to organizátoři udělali i proto, aby na start přilákali velké hvězdy s excelentní časovkou: Toma Dumoulina nebo někoho z dvojice Chris Froome, Geraint Thomas.

To je však zatím nejisté. Ředitel Gira Mauro Vegni prohlásil, že by na startu příštího ročníku neměli chybět Vincenzo Nibali nebo Fabio Aru. Obhájce prvenství Chris Froome se prezentace osobně zúčastnil, nicméně start ještě nepotvrdil. Všeobecně se očekává, že dvojboj v podobě Gira a Tour příští rok absolvovat nebude a vše podřídí vysněnému pátému vítězství na Tour.

„Giro je nádherný závod se skvělou atmosférou a fanoušky,“ řekl Froome. „Trasa příštího ročníku se mi moc líbí. Je pro univerzální závodníky - skvělé vrchaře i časovkáře. A etapa s Gavií a Mortirolem po dni volna, ta bude hodně brutální,“ narážel Froome na 16. dějství s 5 kopci a převýšením 5200 metrů.

krisgir19

Ke své případné účasti však neřekl nic, nechal vše otevřené. Geraint Thomas, obhájce prvenství na Tour, se nechal slyšet, že má s Girem nedokončený byznys. Záležet bude ovšem na tom, jak Sky stanoví priority v sezóně. „Chris mi řekl, že jejich tým bude mít na každou Grand Tour jen jednoho lídra,“ prozradil ředitel Gira.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, ve Sky asi těžko budou bránit Froomovi v cestě za vysněným pátým triumfem na Tour a Thomas by mohl zabojovat o prvenství na Giru. Jako superdomestik Frooma asi na Tour nepojede. Kdyby vše nakonec dopadlo jinak, lídrem na Giru by mohl být mladý Kolumbijec Egan Bernal se superdomestikem Giannim Mosconem.

Vegni připustil, že Giro 2019 bude nejtěžší za posledních 20 let. „Nejen kvůli celkovému převýšení 46 000 metrů, ale uvědomte si, že hned 25 000 metrů nastoupají závodníci pouze v pěti etapách. Vytvořili jsme atraktivní závod, který bude otevřený do poslední chvíle. Myslím, že favoritů na celkové prvenství bude víc,“ uvedl Vegni.

Trasu příštího ročníku si můžete detailně prohlédnout ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.