SuperCycling.cz

Dumoulin upřednostní Giro, na Tour asi pojede taky

16. 12. 2018, 20:23

Nizozemec Tom Dumoulin prozradil, že se v příští sezóně bude koncentrovat primárně na Giro d´Italia, kde je více časovek než na Tour. Ovšem stejně jako letos se zřejmě představí i na Tour de France. V roce 2018 skončil na obou zmíněných Grand Tours druhý.

tomasinpinkk

„Po týdnech plánování a nejrůznějších diskuzí jsme se s týmem dohodli, že mou hlavní Grand Tour v roce 2019 bude Giro,“ prohlásil lídr stáje Sunweb. „Tour jsme měli v plánech delší dobu, ale Giro má v příštím roce nádhernou trasu, která by mi měla sedět. Miluju Itálii i tenhle závod, takže se opět moc těším,“ řekl vítěz Gira z roku 2017.

„Ale je velmi pravděpodobné, že stejně jako letos pojedu na celkové pořadí i Tour. Jen to ještě v tuto chvíli není úplně stoprocentní,“ dodal Dumoulin.

jestjedentomm

Giro bude mít příští rok 3 individuální časovky o celkové délce 58,5 km. Nejdřív prolog v Boloni na 8,2 km, v 9. etapě to bude časovka v San Marinu (34,7 km) a nakonec v poslední den závodu časovka na 15,6 km. Ani jedna z nich není úplně po rovině, ale nejde ani o horské časovky. Na Tour jen jedna individuální časovka na 27 km.

„Studovali jsme detailně trasy Gira i Tour a myslíme si, že naše šance na úspěch jsou na Giru o něco vyšší,“ uvedl Iwan Spekenbrink, generální manažer stáje Sunweb. „Tom pojede Giro a po něm se rozhodneme, jak to bude s Tour. Necháváme to otevřené,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.