SuperCycling.cz

Dumoulin odstoupil z Gira. Po kilometru etapy

15. 5. 2019, 17:32

Vítěz Gira z roku 2017 a vloni druhý muž celkové klasifikace Tom Dumoulin letos na italské Grand Tour žádný úspěch nepřidá. Kvůli zranění z pádu v úterní etapě, kde ztratil přes 4 minuty, dnes sice odstartoval, ale za hustého deště slezl po kilometru z kola.

dumosumo

Před startem etapy Dumoulin neházel flintu do žita. „Nevím, jak to půjde, ale chci to aspoň zkusit. Kdybych to neudělal, vyčítal bych si to,“ řekl novinářům nizozemský lídr stáje Sunweb.

Jenže už od startu etapy lilo jako z konve, navíc to bylo do kopce a v kombinaci s bolestí v levém koleni to bylo příliš, aby Dumoulin v závodě pokračoval.

„Koleno je hodně sedřené, nebyl jsem schopen šlapat s takovou silou. Ráno jsem to zkusil na trenažeru a nebylo to kdoví, co. Zlehka šlapat šlo, ale jakmile jsem se postavil do pedálů, nebo šlapal s větší intenzitou, bolest se stupňovala,“ přiznal zklamaný Dumoulin.

Vrací se domů do Nizozemska, aby se dal co nejrychleji dohromady a mohl začít trénovat směrem k Tour de France. Původně ji chtěl absolvovat ve dvojbloku spolu s Girem, teď bude čerstvější na Tour. A o motivaci bude mít postaráno.

Odstoupení Dumoulina bylo to nejzajímavější, co se dnes na Giru stalo. Při etapě lilo celou dobu, a tak organizátoři kvůli obavám o zdraví lídrů už v průběhu etapy neutralizovali závěrečný okruh. Znamenalo to, že posledních 6 km mohli jet favorité na celkové pořadí v klidu a o prvenství v etapě bojovali jen sprinteři ve zhruba 40členní skupině, kde byl i Josef Černý z CCC.

Už druhé vítězství na letošním Giru vybojoval Pascal Ackermann z týmu Bora-Hansgrohe, jenž těsně před páskou přespurtoval Fernanda Gaviriu, který začal sprint z první pozice.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.