SuperCycling.cz

Štybar útočil, ale nevyšlo to. Další vítězství má Yates

16. 5. 2018, 21:21

Zdeněk Štybar útočil v závěru 11. etapy Gira na prvenství, ale nebylo mu souzeno. V dojezdu, který trochu připomínal klasiku kalibru Strade Bianche, zaútočil necelých 5 km před cílem. Ve stoupání na oblíbených kostkách s Belgičanem Timem Wellensem. Ale souzeno jim nebylo.

stybyswell

Zhruba po čtyřech kilometrech snažení byli dostiženi, protože ze skupiny favoritů vyrazil dopředu v těžkém stoupání až s 16 % sklonem jako blesk lídr Gira Simon Yates. Nikdo mu nestačil. Jen Tom Dumoulin se vydal za ním a ztrátu dokázal eliminovat na přijatelnou.

V růžovém dresu jedoucí Brit projel cílem první s náskokem 2 sekund před Dumoulinem. Pozzovivo s Pinotem ztratili 8 vteřin, Froome hned 40. „Ten závěr vyhovoval spíš klasikářům, proto jsme ani na etapové vítězství moc nemysleli. Ale nakonec to vyšlo,“ přiznal Yates.

tsyyyy

„Radši bych na Toma najel víc času. Ale skvěle mě stíhal. Myslím, že je den ode dne lepší, což pro mě není moc dobrá zpráva,“ dodal lídr týmu Mitchelton-Scott.

„I když to nestačilo na vítězství, tak jsem maximálně spokojený. Vydal jsem se za Yatesem, ale nebyl jsem schopen to úplně sjet. I tak to bylo dobré. Dnes jsem měl nejlepší pocity od vítězství v časovce v Jeruzalémě. Čeká nás extrémně tvrdý víkend a já doufám, že budu dobrý. Ale do Říma je ještě hodně daleko,“ přiznal Tom Dumoulin.

Yates na něj má díky bonusu za vítězství náskok 47 sekund, třetí Pinot ztrácí na lídra 1:04 min.

Nejlepším Čechem v etapě byl Yatesův stájový kolega Roman Kreuziger (22., +36 s). „Osobně se mi nejelo špatně. Buď je to tím, že pršelo a uklidnila se pylová situace, nebo že se do toho zase dostávám,“ řekl Kreuziger.

„Etapa nám vyšla neuvěřitelně, Simon bude potřebovat každou vteřinu náskoku v té časovce. Dumoulin je velký adept na vítězství. Dnes potvrdil, že se rozjíždí a budeme ho muset v dalších dnech něčím překvapit,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.