SuperCycling.cz

Štybar pojede poprvé v kariéře Giro!

10. 1. 2018, 09:50

Zdeněk Štybar prozradil na prezentaci stáje Quick-Step Floors ve španělském Calpe, že se letos poprvé v kariéře objeví na Giro s´Italia!

stybynagirooo

„Letošní zimu jsem tvrdě pracoval a už se nemůžu dočkat velkých závodů. Pojedu Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche a další velké klasiky a pak mě čeká debut na Giru. Jsem moc rád, že poznám i tenhle závod a doufám, že to pro mě bude skvělá zkušenost,“ řekl Štybar.

V barvách belgické stáje ho čeká už osmá sezóna. „Rok 2017 pro mě byl dost těžký,“ zmínil sezónu, v níž slavil vítězství jen na domácím šampionátu.

Na klasikách to z jeho strany nedopadlo podle představ. Byl těsně druhý na Roubaix, čtvrtý na Strade Bianche, do top 10 se dostal ještě na Kuurne-Brusel-Kuurne (9.).

Na konci sezóny jel parádní závod na MS, v úplném závěru závodu mu však chyběly síly a skončil 14. Z Grand Tours absolvoval podruhé v kariéře Tour de France.

„I kvůli loňskému roku mám teď obrovskou motivaci. Chci vyhrát závody: klasiky, etapy. Je jedno, jaké to bude vítězství. Rád bych týmu splatil důvěru, kterou ve mně vkládá,“ dodal Štybar.

Na Giru, které startuje 4. května v Izraeli, by se z Čechů měl objevit i Leopold König (Bora-Hansgrohe), zřejmě i Jan Hirt (Astana) a bez šance není Daniel Turek (Israel Cycling Academy). Otázkou je, jaký program budou mít Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) a Petr Vakoč (Quick-Step Floors). 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.