SuperCycling.cz

Startuje Giro. Bude to souboj Rogliče s Dumoulinem?

10. 5. 2019, 19:17

Časovkou v Boloni odstartuje v sobotu 102. ročník Gira s dvojitou českou stopou - Janem Hirtem a Josefem Černým. A s řadou hvězd v čele s vítězem z roku 2017 Tomem Dumoulinem nebo slovinskou kometou Primožem Rogličem.

bomgire

Tuto dvojici favorizují bookmakeři nejrůznějších sázkových kanceláří ze všech nejvíce. I kvůli tomu, že v programu jsou tři časovky o celkové délce 60 km. Ta poslední ve Veroně až v závěrečný den Gira.

Dumoulin i Roglič umí časovky skvěle a uvědomují si, že jim proto trasa letošního Gira bude hrát do karet. Ale nesmějí ztrácet v kopcích.

„Ale i některé z těch časovek jsou do kopce, takže tam skvělí vrchaři mohou něco najet,“ přiznal Dumoulin, jenž skončil vloni druhý. „Samozřejmě bych to rád vylepšil, ale těžko se to plánuje. Bude to tvrdá bitva. Hodně dobrý bude Roglič, jsou tu Nibali, López a samozřejmě Yates, který nám vloni na Giru dlouho zatápěl,“ prohlásil nizozemský lídr Sunwebu.

S pokorou jde do Gira i Roglič, vítěz generálky v Romandii. „Forma je dobrá, ani jsem to takové nečekal. Doufám, že mi vydrží celé tři týdny,“ řekl závodník stáje Jumbo-Visma. Odmítá však, že by byl největší favorit Gira. „Všichni začínáme od nuly a máme stejné šance. Je tu řada skvělých lidí a každý z nich může pomýšlet na vítězství,“ přiznal diplomaticky.

glllll

Rogličovi určitě bude sedět úvodní krátká časovka v Boloni. I když je na ní dvoukilometrový kopec s průměrným sklonem 9,7 %!  V podvečer se očekává déšť a bouřky, a tak řada favoritů bude startovat hned na začátku. Dumoulin dokonce pojede jako první v 16.50 hod.

Jen Simon Yates na předpovědi kašle, pojede až třetí od konce. „Může se to změnit, nikdo to nepředpoví na sto procent. Tohle nemá cenu řešit,“ mávl rukou Yates.

Zatímco většina favoritů odpovídala na tiskových konferencích před Girem v diplomatickém duchu, Yates si moc servítky nebral. Vloni na Giru dlouho dominoval, ale totální kolaps v posledních dvou těžkých etapách ho o růžový dres připravil. Vše si vynahradil vítězstvím na Vueltě.

Kdo je podle vás největší favorit Gira, ptali se ho novináři. „Já,“ odpověděl bez váhání. „Mám s Girem nevyřízené účty, myslel jsem na něj 12 měsíců. Forma je dobrá, hodně jsem pracoval i na časovkách. A když nevyhraju, budu na sebe totálně nasraný,“ řekl lídr týmu Mitchelton-Scott.

loupssss

S pokorou jde naopak do Gira Miguel Ángel López, jemuž bude v Astaně krýt v horách záda Jan Hirt. „V časovkách na Rogliče s Dumoulinem ztratím, ale když to dohromady nebude víc než dvě minuty, dá se to v horách najet,“ doufá López.

Giro začne pěkně zostra, už za první týden závodníci nastoupají 25 000 metrů během 5 etap. Vítěz bude korunován 2. června ve Veroně.

Přímé přenosy vysílá Eurosport, Giro můžete sledovat i na webu, Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

 

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.