SuperCycling.cz

Šok: Nemocný Kittel musel odstoupit z Gira!

13. 5. 2014, 16:02

Peloton 97. ročníku Giro d´Italia je od své 4. etapy, první na italském území, chudší o jednu velkou hvězdu. Kvůli horečce nemohl do dnešních bojů nastoupit německý vítěz dvou etap Marcel Kittel (Giant-Shimano).

Při pondělní cestě letadlem z Irska do Itálie byl ještě v pohodě.

Při pondělní cestě letadlem z Irska do Itálie byl ještě v pohodě.

„Jsem strašně smutný a zklamaný, že opouštím Giro v tak dobré kondici. Ale necítím se natolik zdravý, abych mohl pokračovat. Chci poděkovat týmu za podporu v předchozích dnech a přeju klukům štěstí ve zbytku závodu,“ řekl elitní německý sprinter na týmovém webu.

Realizační tým stáje Giant-Shimano o Kittelově odstoupení rozhodl dopoledne před startem etapy. „Už před dvěma dny, po skončení třetí etapy, nás Marcel upozorňoval, že se necítí moc dobře. Včera to bylo o něco lepší, ale dnes při snídani bylo vidět, že zase není ve své kůži. Měl horečku a udělali jsme rozhodnutí, že by neměl pokračovat v závodě,“ oznámil trenér týmu Giant-Shimano Marc Reef.

„Je to těžké rozhodnutí a obrovská ztráta pro náš tým. Ale nedá se nic dělat. Máme dalšího silného sprintera v Lukovi Mezgecovi, předěláme pozice ve sprinterském vlaku a zkusíme jet rovinaté etapy na Luku,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.