SuperCycling.cz

Sky nominoval tým pro Giro, Wiggins se bude rvát o Tour

25. 4. 2014, 11:48

Ani původně avizovaný lídr Richie Porte ani Bradley Wiggins nepojedou v sestavě týmu Sky Giro d´Italia. Porte svou účast odpískal již dříve, O Wigginsovi se nedávno spekulovalo kvůli tomu, že nemá jisté místo v sestavě na Tour a Giro by mohl jet jako lídr.

Bradley Wiggins věří, že nakonec v sestavě pro Tour chybět nebude.

Bradley Wiggins věří, že nakonec v sestavě pro Tour chybět nebude.

Sky však oznámil devítičlennou sestavu bez nich. Na start Gira se 9. května v Belfastu postaví Britové Pete Kennaugh, Ben Swift, Italové Dario Cataldo, Salvatore Puccio, Nor Edvald Boasson Hagen, Rakušan Bernhard Eisel, Ir Philip Deignan, Kolumbijec Sebastian Henao a Bělorus Konstantin Sivcov.

O co nejlepší výsledek v celkovém pořadí by měli bojovat především Cataldo, Kennaugh a Sivcov, Boasson Hagen a Swift by to měli zkusit na nějaké etapové vítězství. Cataldo skončil na Giru dvakrát dvanáctý a jede ho už posedmé, Sivcov byl v roce 2009 devátý.

V sestavě chybí začátkem roku avizovaný australský lídr Richie Porte, který nakonec po dohodě s týmem své plány přehodnotil a bude pomáhat Froomeovi na Tour de France. „Bylo to výhradně moje rozhodnutí, nikdo mě do něj netlačil. Já opravdu na Giro chtěl, jenže na Tirrenu mě po dobrém výkonu v horské etapě zastavily strašné žaludeční problémy. Myslel jsem si, že to bude ok na Katalánsko, ale když člověk myslí, dopadá to často úplně jinak,“ prozradil Porte.

hagen

Edvald Boasson Hagen pojede Giro podruhé v kariéře.

K tomu, aby na Giru bojoval o nejvyšší příčky, by se prý nestihl dostatečně připravit. Proto myšlenku na Giro zavrhl a dva týdny se teď chystal s Froomem na Mount Teide na Kanárských ostrovech.

Italská média ještě před pár dny spekulovala, že se na Giru objeví i Bradley Wiggins kvůli tomu, že nemá jisté místo na Tour. On sám to dementoval a nakonec se vše potvrdilo i při nominaci Sky na Giro, které jel i vloni, ale odstoupil kvůli nemoci.

Je to tým Chrise a on bude mít velké slovo, koho si vybere k sobě. Bradley Wiggins o sestavě pro Tour

Wiggins teď jede Trentino a potvrdil, že jeho dalším startem bude květnový etapák Kolem Kalifornie. A Tour, kterou v roce 2012 vyhrál? On sám byl jel rád. Otázkou však je, jak to rozhodne Sky kvůli jejich známé rivalitě s Froomem. Ten je coby obhájce loňského vítězství znovu stanoven jako jasný lídr Sky pro Tour. „Udělám vše pro to, abych na Tour jel. Ale jak už bylo několikrát řečeno, je to tým Chrise a on bude mít velké slovo, koho si vybere k sobě,“ řekl Wiggins.

„Já budu dál pokračovat v započaté práci. Forma jde nahoru, na Kalifornii se chci porvat o co nejlepší výsledek. Pak pojedu na Dauphine ukázat výkonnost a předvést co nejlepší týmový výkon, abych si vybojoval místo na Tour,“ vyhlásil „Wiggo“.

 

Wiggins je nejen skvělý cyklista, ale umí i dobře parkovat kolo. Mrkněte :-)

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.