SuperCycling.cz

Skvělý Štybar rozjížděl spurt, Viviani má další triumf

23. 5. 2018, 21:12

Zdeněk Štybar snil o tom, že v dnešní 17. etapě Gira dojede do cíle únik a on z něj bude mít šanci zabojovat o etapové vítězství. Nic z toho sice nevyšlo, přesto nemusel smutnit. Byl totiž klíčovým mužem závěru, v němž vybojoval prvenství jeho italský stájový kolega z Quick-Step Floors Elia Viviani.

stybyekoii

„Celá etapa byla strašně rychlá a těžká. Pořád se nastupovalo do úniků, já byl taky v jednom, ale nikomu se nepodařilo odjet. V posledním kopci jsme si říkali, že budeme pracovat pro Vivianiho, a dokázali jsme to dotáhnout do cíle, takže super,“ řekl Štybar v televizním rozhovoru.

Sám zkusil z vedoucí skupiny atakovat asi 6 km před cílem, ale nevyšlo to. Přesto byl v závěru na mokré vozovce hodně aktivní. Vivianiho protáhl dopředu a jel na první figuře neskutečné tempo ještě při nájezdu do cílové rovinky. Až nějakých 600 metrů před cílem převzal práci dvorní rozjížděč Vivianiho Fabio Sabatini. A Viviani v těsném finiši porazil Sama Bennetta i Nicola Bonifazia.

„Měl jsem dobré nohy, ale v čem byla největší výhoda oproti mým soupeřům, to byla neskutečná práce mých kolegů. Oni zaslouží pochvalu. Zdeněk to skvěle rozjel a Fabio to v závěru dokonal. Držel mě perfektně schovaného před větrem a mně stačilo začít spurtovat 200 metrů před cílem, “ řekl po čtvrtém etapovém vítězství na letošním Giru Viviani.

elja45

V celkovém pořadí k žádným změnám nedošlo, všichni favorité přijeli do cíle v hlavním poli v čase vítěze. Dál vede Simon Yates z Mitchelton-Scott.

Ale už zítra může být všechno jinak. 18. etapa končí na vrcholu Prato Nevoso v nadmořské výšce 1607 m.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.