SuperCycling.cz

Skvělý Yates! Opět útočil a deklasoval všechny!

20. 5. 2018, 22:06

Simon Yates vyhrál po sólovém úniku 15. etapu Gira. V růžovém dresu jedoucí lídr závodu atakoval 17 km před cílem v předposledním kopci etapy a do cíle v Sappadě v nadmořské výšce 1240 metrů přijel sám s náskokem 41 vteřin na skupinu favoritů, v níž byl i průběžně druhý Tom Dumoulin.

pejtss

Naopak vítěz sobotního dějství na Zoncolan Chris Froome dnes neměl úplně svůj den. Do cíle přijel spolu se svým dvorním domestikem do hor Woutem Poelsem a ztratil na vítěze 1:32 min.

Co Češi? Jan Hirt z Astany zaostal na 33. místě o 7:30 min., Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) i Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) ztratili 19 a půl minuty.

Yates na letošním Giru vyhrál už třetí etapu a před úterní časovkou (v pondělí je volný den) navýšil vedení na Dumoulina na 2:11 min. Lídr týmu Mitcheton-Scott se tak zařadil po bok legend Merckxe, Simoniho a Pantaniho, kteří na Giru dokázali v růžovém dresu vyhrát shodně tři etapy.

„Po včerejšku byl každý unavený. Včetně mě. Ale měl jsem obrovskou motivaci a chtěl jsem něco najet. Musím přiznat, že posledních 15 kilometrů bylo nejtěžších v mém životě,“ řekl Yates.

jejjedee

I když je zatím v horách suverénně nejsilnější, řeči o tom, že je největším favoritem na celkové vítězství, pořád nechce moc slyšet. „Jestli jsem favorit? To si nejsem jistý. Pořád je tam ta časovka. Protože v ní ztratím, chtěl jsem dnes najet co nejvíc. Jsem pyšný na to, co se mi povedlo,“ líčil lídr australské stáje.

„Přijel jsem sem s ambicemi na celkové pořadí, ale nečekal jsem, že bych vyhrál tři etapy. Snil jsem o jedné, tohle je nad plán,“ prozradil.

mulennn

Tom Dumoulin ví, že mu úterní dlouhá časovka po rovině bude sedět, ale na druhou stranu velmi oceňuje kvality Yatese. „To, co dnes předvedl, bylo neskutečné. Když odjel, byl tak rychlý... A přitom to byl tak tvrdý den. Já byl na konci už úplně prázdný, ale můžu být pyšný, jak jsem to zvládl,“ řekl cyklista týmu Sunweb.

„Uvidíme, co přinese časovka. Yates je tu ve skvělé formě a může ji zajet opravdu dobře. Když ji já zajedu excelentně a Simon ne, možná můžu obléci růžový dres. Jenže on nám v horách odjíždí, kdykoli se mu zachce. Takže porazit ho bude moc těžké. Nemyslím si, že letošní Giro vyhraju, ale budu bojovat až do Říma,“ přiznal Dumoulin.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.