SuperCycling.cz

Senzace na úvod Gira: první etapa pro Pösltbergera!

6. 5. 2017, 11:35

Rakušan Lukas Pösltberger z týmu BORA-Hansgrohe ukázal, že odvážnému štěstí občas přeje. Úvodní etapu Gira na Sardinii, která měla končit hromadným spurtem, vyhrál stájový kolega Honzy Bárty díky nebojácnému ataku kilometr před cílem. A náskok před balíkem o pár metrů udržel!

lukasnechape

Teprve 22letý debutant na Grand Tour měl původně rozjíždět spurt Sama Benetta, ale v krátkém stoupání kilometr před cílem získal mírný náskok a dovezl ho až na cílovou pásku.

„Když jsme dorazili do Olbie, najednou přestala v pelotonu fungovat jakákoliv organizace. Bylo to hodně technické, někteří kluci začali atakovat a já se snažil být co nejblíže Samovi. Jel jsem vpředu a najednou vidím, že mám pár metrů k dobru,“ popisoval Pösltberger.

„Do vysílačky mi říkali, ať jedu naplno, tak jsem na nic nečekal. Někde na sedmistovce jsem se ohlédl a byl jsem překvapený, že po mně nikdo nejde. Nakonec to takhle vydrželo a já nemám slov, Bude mi to docházet ještě dlouho,“ nechápal šťastný vítěz, který po etapě oblékl i růžový dres lídra Gira.

nojevlidrlukas

V německé stáji panovala obrovská radost, protože Cesare Benedetti, který jel v úniku, vybojoval dres nejlepšího vrchaře a Bora vede i týmovou soutěž. „Poté, co nám kvůli zdravotním problémům vypadl Leo (König), řekli jsme si, tady zkusíme bojovat o každý dílčí úspěch. Před etapou jsem měl plán, že zkusím jít do úniku a soustředil jsem se na vrchařské prémie, abych získal dres. Byl to pro náš tým neskutečný den,“ řekl Benedetti.

Druhé místo vybojoval ve spurtu Australan Caleb Ewan z Oriky, třetí byl Němec André Greipel (Lotto Soudal). Jan Bárta dojel v hlavní skupině na 62. místě bez časové ztráty, Jan Hirt a Michal Schlegel ze stáje CCC přijeli v další početní skupině se ztrátou 18 sekund.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.