SuperCycling.cz

Růžový Jungels útočil, ale nakonec se smál Ulissi

18. 5. 2016, 20:58

Bob Jungels (Etixx-Quick Step) předvedl, že růžový dres lídra nehodlá jen pasivně bránit. V 11. etapě Gira v závěru zaútočil a do cíle přijel ve vedoucí trojici s náskokem 13 vteřin před skupinou největších favoritů. Etapu vyhrál Diego Ulissi z Lampre-Merida.

Diego Ulissi slaví vítězství.

Diego Ulissi slaví vítězství.

Klíčový moment přišel 13 km před cílem, kdy z vedoucí skupiny atakoval průběžně druhý Andrey Amador z Movistaru. Jungels na nic nečekal a vyrazil za ním. Získali mírný náskok a 4 km před páskou se k nim dotáhl ještě Ulissi. Tato trojice si to rozdala ve spurtu a nejvíce sil měl Ital z Lampre, který letos na Giru vyhrál už druhou etapu a celkově šestou.

„Přijel jsem na Giro s cílem vyhrát etapu a mám na kontě dvě. Jsem opravdu rád, co jsme dokázali, je to odměna pro celý tým,“ přiznal Ulissi. „Ve sjezdu jsem se snažil trochu pošetřit síly a díky tomu jsem ještě dokázal zaspurtovat,“ dodal italský vítěz.

Spokojen byl i Jungels. „Čekal jsem, že Amador něco zkusí, tak jsem šel po něm, protože jsem se cítil dobře,“ popsal. „Trošku mě zaskočil poslední malý kopec po kostkách, kdy tam přilétl Ulissi. Doufal jsem, že bych mohl zabojovat o etapové vítězství, což se nepovedlo. Amador na mě díky bonusu získal dvě vteřiny, ale na ostatní jsem pár sekund vydělal, takže je to dobré,“ dodal lucemburský závodník Etixxu, jenž skončil třetí za Ulissim a Amadorem.

bob jungels 11

Bob Jungels

Co největší favorité? Do cíle v Asolu přijeli Nibali, Valverde a spol. s mankem 13 vteřin. Valverde je průběžně třetí, Nibali pátý. Oba ztrácejí lehce přes minutu. „Je důležité zůstat v klidu a maximálně koncentrovaný. Pořád je před námi spousta dní, hor a tam se teprve ukáže, kdo na tom jak je,“ řekl Vincenzo Nibali.

Někteří favorité jako Pozzovivo či Brambilla dnes tempo neudrželi. Hlavně kvůli hromadnému pádu v pelotonu 30 km před cílem. Z týmu lídra šli na zem Serry a Verona, ne vlastní vinou lehl i Brambilla. „Někdo mě sestřelil zezadu a při nárazu se mi zlomilo kolo. Je to škoda, protože jsem se cítil dobře a věřil jsem, že bych v závěrečném kopci mohl něco udělat,“ prozradil Gianluca Brambilla.

Dumoulin odstoupil

V průběhu etapy odstoupil nizozemský lídr stáje Giant-Alpecin Tom Dumoulin, který měl šest dní růžový dres. Důvod? Problémy se zadní částí těla od sedla. Z kola slezl na bufetu. „Prostě to nešlo,“ pokrčil rameny Dumoulin, který se nyní chce dát dohromady a nachystat se co nejlépe na olympijskou časovku, kde bude patřit k favoritům na zlato.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.