SuperCycling.cz

Růžový dres mění majitele, ale zůstal v Etixxu

17. 5. 2016, 21:08

Lucemburský mladík Bob Jungels vede poprvé v kariéře Grand Tour. Po 10. etapě Gira vyvlékl z růžového dresu stájového kolegu z Etixx-Quick Step Gianlucu Brambillu. Byl to paradoxně Brambilla, kdo mu k průběžnému vedení hodně pomohl, když se pro Jungelse obětoval v cílovém stoupání.

Nový lídr Bob Jungels.

Nový lídr Bob Jungels.

„Není to moc častý jev, že majitel růžového dresu pracuje pro kolegu, ale Brambi byl fantastický a strašně mu děkuju. Smekám před ním“ jásal Jungels, který dosud vlastnil bílý dres pro nejlepšího mladíka. Teď však převlékl do cennějšího růžového.

„Kluci odvedli neskutečnou práci, abychom v týmu udrželi dres, a vím, že jim tu pomoc dlužím. Bez nich bych neměl nic. Etixx-Quick Step je v tomhle speciální tým,“ přiznal 23letý nový lídr.

Byly to dva závody v jednom. Etapu vyhrál jeden ze závodníků z úniku, konkrétně Giulio Ciccone z týmu Bardiani, jemuž je teprve jednadvacet. Ze skupiny uprchlíků zaútočil asi 16 km před cílem a slavil největší úspěch kariéry. „Je to nejlepší den mého života,“ rozplýval se vítěz etapy.

bram a jung

Favorité dorazili se ztrátou více než dvou minut. A žádné velké rozdíly mezi nimi kopec do cíle neudělal. Už mezi nimi nebyl lídr Sky Mikel Landa, který v průběhu etapy kvůli střevním potížím odstoupil.

Jungelsovi stačilo k převlékání do růžového 15. místo. Teď vede o 26 vteřin před Kostaričanem Amadorem z Movistaru, třetí je jeho stájový kolega Valverde. „Nemůžu tomu pořád uvěřit. Je to skvělý den nejen pro mě, ale i pro celé Lucembursko,“ řekl Bob Jungels.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.